Forum filestorm.forumoteka.pl Strona Główna filestorm.forumoteka.pl
Opis Twojego forum

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Samotny Uzdrowiciel
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum filestorm.forumoteka.pl Strona Główna -> Archiwum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ruda
Samotnik

PostWysłany: Pon Sie 08, 2011 10:14 am    Temat postu: Samotny Uzdrowiciel Odpowiedz z cytatem

Czy któryś z obecnych Samotników ma chęć zostania Samotnym Uzdrowicielem? Poszukiwania trwają, gdyż obecny Samotny ma zamiar przyodziać szary kolor. Chętny może zająć starą siedzibę uzdrowicielską psa lub stworzyć nową, własną.

Sylwia

PostWysłany: Sob Gru 10, 2016 11:45 am    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Haiku
Samotnik

PostWysłany: Pon Sie 08, 2011 10:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A na jakiej zasadzie zostanie owemu uzdrowicielowi nadana wiedza i ranga? Tak... z kosmosu? o.o
I czy takiego samotnego uzdrowiciela obowiązują jakieś nakazy/zakazy?

Haiku to barwny mieszaniec o bia?ym futrze z marmurowymi znaczeniami, lodowatych ?lepiach, smuk?ej, ale silnej budowie i tajemnicy skrywanej w duszy. To ?ywy sekret, którego nie pozna? nawet on sam, a ka?dy dzie? przynosi mu now? wiedz?. Pies zdaje si? by? zagubiony i stracony w prawdziwym ?wiecie, gnaj?cy za snem, który zdaje si? nigdy nie spe?ni?. Jest pe?en zagadek, a jego umys?, cho? m?ody i do?? ?wie?y, jest nadpsuty chor? psychik?, która powoli ogarnia i wype?nia go do cna. Jego celem jest ?ycie, si?? - emocje, mistrzem - do?wiadczenie, a bóstwem - Ruda.
'Je?li kiedykolwiek spotkasz kogo? takiego, nie staraj si? zrozumie?, po prostu w niego uwierz, zaufaj i daj ?y? w spokoju. Je?li uzna ci? za kogo? warto?ciowego - wróci w chwale, je?li nie - ... Nie chcesz wiedzie?, do czego mo?e si? posun??... '

~ Z wyrazami szacunku,
Wasz Haiku.

*** Galeria Haiku ***
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
K9
Strażnik w.

PostWysłany: Pon Sie 08, 2011 10:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tak poza tym: Co Wy na to by zmienić określenie "Samotny Uzdrowiciel" na "Szaman"?

"Nie pisze jak Bóg, kto nie cierpia? jak pies."
        Marie von Ebner-Eschenbach

"Problem ze ?wiadomo?ci? polega na tym, ?e twoja przesz?o?? zawsze ?yje gdzie? w tobie. Je?li zap?dzisz psa do k?ta i przestraszysz go, to wyjdzie z niego wilk i ci? pogryzie."
        Jonathan Carroll
Powrót do góry
Ruda
Samotnik

PostWysłany: Pon Sie 08, 2011 10:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Samotny Uzdrowiciel został wprowadzony na początku drugiej edycji. Ma on obowiązek pomagać każdemu psu choremu lub rannemu, skądkolwiek by on był. Może przyjmować opłaty, ale nie musi. Ma własną siedzibę, w której leczy i to ją zamieszkuje (lub nie, jeśli nie chce). Nie ma specjalnego regulaminu dla Samotnego Uzdrowiciela. Został wprowadzony przede wszystkim dla Samotników i niemających własnego Uzdrowiciela klanowiczów. To chyba tyle. A czy z kosmosu? Cóż, nie przeprowadzamy treningów, bo nie ma kto tego robić. Jeśli o to chodzi.

Dodane po 40 sekundach:

"Szaman – osoba pełniąca funkcję religijną polegającą na sformalizowanej i instytucjonalnej więzi ekstatycznej z istotami nadludzkimi, duchami przodków lub demonami." Coś mi się nie widzi XD

K9
Strażnik w.

PostWysłany: Pon Sie 08, 2011 11:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm... Zastanawiam się, czy nie byłoby ciekawiej gdyby wprowadzić właśnie by Szaman był niejako łącznikiem z przodkami. W ten sposób mogliby go odwiedzać Ci, którzy pragną kontaktu ze zmarłym. Oczywiście, byłoby to ograniczone do co najwyżej rozmowy, jednak Szaman miałby tę możliwość. Owszem, wprowadziłoby to odrobinę fikcji i magii, ale i w rzeczywistym świecie są ludzie, którzy wierzą w takie "kontakty", więc czemu by i tu tego nie spróbować?

Tak, jak mówię: Haiku mógłby być tym Samotnym Uzdrowicielem/Szamanem/Wróżbitą o ile nie równałoby się z końcem bycia wojownikiem i pieśniarzem.

"Problem ze ?wiadomo?ci? polega na tym, ?e twoja przesz?o?? zawsze ?yje gdzie? w tobie. Je?li zap?dzisz psa do k?ta i przestraszysz go, to wyjdzie z niego wilk i ci? pogryzie."
        Jonathan Carroll
Powrót do góry
Irethe
Szczenię

PostWysłany: Pon Sie 08, 2011 11:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problem w tym, że psy ponoć nie mają dusz. A ludzie wierzą w kontakty z duchami. Więc...
Powrót do góry
Haiku
Samotnik

PostWysłany: Pon Sie 08, 2011 11:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro psy, którymi gramy, kochają, czują, mówią, odczuwają emocje i wierzą w bóstwa to jednak mają dusze. Właściwie, psy którymi gramy to uczłowieczone zwierzęta, z których pozostała tylko fizyczność. Czyż nie?
Haiku to barwny mieszaniec o bia?ym futrze z marmurowymi znaczeniami, lodowatych ?lepiach, smuk?ej, ale silnej budowie i tajemnicy skrywanej w duszy. To ?ywy sekret, którego nie pozna? nawet on sam, a ka?dy dzie? przynosi mu now? wiedz?. Pies zdaje si? by? zagubiony i stracony w prawdziwym ?wiecie, gnaj?cy za snem, który zdaje si? nigdy nie spe?ni?. Jest pe?en zagadek, a jego umys?, cho? m?ody i do?? ?wie?y, jest nadpsuty chor? psychik?, która powoli ogarnia i wype?nia go do cna. Jego celem jest ?ycie, si?? - emocje, mistrzem - do?wiadczenie, a bóstwem - Ruda.
'Je?li kiedykolwiek spotkasz kogo? takiego, nie staraj si? zrozumie?, po prostu w niego uwierz, zaufaj i daj ?y? w spokoju. Je?li uzna ci? za kogo? warto?ciowego - wróci w chwale, je?li nie - ... Nie chcesz wiedzie?, do czego mo?e si? posun??... '

~ Z wyrazami szacunku,
Wasz Haiku.

*** Galeria Haiku ***
Powrót do góry
Irethe
Szczenię

PostWysłany: Pon Sie 08, 2011 11:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój pies jest szczęśliwy, kiedy drapię go po brzuchu. Warczy, kiedy jest wściekły. A jednak wszyscy twierdzą, że zwierzęta nie mają dusz. Patrzę z dość teologicznego punktu widzenia, ale taki wydaje mi się właściwy, jeśli chodzi o połączenia ze zmarłymi.
Powrót do góry
Biała

PostWysłany: Pon Sie 08, 2011 11:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś w gazecie czytałam, że psy łączą się telepatycznie z właścicielami, ale żywymi. A co do zmarłych, to nie jestem zbytnio przekonana. Jak dla mnie za dużo w tym fikcji.

A o rozmawianiu, kiedyś już to było poruszane, nasze postacie nie mówią, tylko szczekają, warczą czy cuś tam innego, a my tylko tłumaczymy to na nasz jezyk.
Powrót do góry
K9
Strażnik w.

PostWysłany: Pon Sie 08, 2011 11:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko zależy od własnego podejścia. Ja uważam, że zwierzęta mają dusze ale odmienne od naszych: bardziej czyste, prawdziwe i naturalne. Przecież zwierzę zapamiętuje wyrządzone mu krzywdy jak i przyjemności, jakie zaznał. Gdyby niczego nie odczuwał byłby zaledwie rośliną. Z resztą... nie musimy tu kierować się religią chrześcijańską. Możemy wziać pod uwagę reinkarnację. '3

Jonathan Carroll
Powrót do góry
Irethe
Szczenię

PostWysłany: Pon Sie 08, 2011 11:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

K9 napisał:
Wszystko zależy od własnego podejścia. Ja uważam

Dobrze powiedziane. Własnego. A jeśli ktoś ma zdanie odmienne od Twojego? Nie zamierzam zmieniać swojego podejścia. Jak dla mnie to za dużo mącenia i magii.
Powrót do góry
Ruda
Samotnik

PostWysłany: Pon Sie 08, 2011 12:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jako agnostyczka powiem tylko, że wiem, że nic nie wiem.

Poszukiwanie Samotnego przerodziło się w dyskusję o duszach. I ja się nie czepiam. Sądzę, że każdy odczuwa. Ale mimo tego jestem przeciwko szamanowi, bo jestem uczulona na magię na forum, tyle.

Biała

PostWysłany: Pon Sie 08, 2011 12:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja lubię magię, ale do Filestorm ona nie pasuje. Uzdrowiciel to Uzdrowiciel, a Szaman na niemagicznym forum dla mnie nie pasuje.. I tyle.
Powrót do góry
Ersha
Samotny Uzdr.

PostWysłany: Pon Sie 08, 2011 7:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem na Samotnym uzdrowicielem, i popieram zdanie Białej. Co do wyborów... zgłosiłabym się, ale jednak Ersha sama jest ranna.
?e mo?esz przemy?le?.
Nie staraj si? zrozumie?,
Co za tym stoi. Ws?uchaj si? w cisz?,
Patrz, co ciemno?? uroi.

Jak ju? usi?dziesz
Poczujesz swoje cia?o,
Zapomnisz, cho? wiesz,
?e za bardzo to bola?o...
Nie dawaj rz?dzi? umys?em ca?ym tob?,
Rób to, co serce ka?e ci robi? z sob?.

Jak umie? b?dziesz,
Wsta?, odejd? i nie wracaj.
Odnajd? sw? drog?,
My?lami nie zawracaj.
Ja i tak Ci? odnajd?...
Wyw?sz? ?lad Twój
Twym sercem zaw?adn?,
A? b?dziesz mój.
Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Sob Gru 10, 2016 11:45 am    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
K9
Strażnik w.

PostWysłany: Pon Sie 08, 2011 10:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic jednak nie wyklucza tego, by Samotny Uzdrowiciel nosił miano 'Szamana' nie ze względu na bycie magicznym, lecz na pewne zachowania i skrzywienia w psychice, które powodują iż wierzy w to, że ma kontakty ze zmarłymi. Very Happy

Swoją drogą... kto się niby zgodził na to, by Ersha miała tkwiącą w boku STRZAŁĘ? Tak dbamy o realność, a zezwalamy na jawne dziwactwa? Z całym szacunkiem, ale to lekka przesada.

Jonathan Carroll
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum filestorm.forumoteka.pl Strona Główna -> Archiwum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach