Forum filestorm.forumoteka.pl Strona Główna filestorm.forumoteka.pl
Opis Twojego forum

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Co sądzicie o głosowaniach niejawnych?

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum filestorm.forumoteka.pl Strona Główna -> Archiwum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pretty
Pomocnik Uzdr.

PostWysłany: Pią Sie 05, 2011 10:56 am    Temat postu: Co sądzicie o głosowaniach niejawnych? Odpowiedz z cytatem

Chodzi mi o wszystkie kontrowersje. Chciałabym wiedzieć, co wszyscy sądzą o głosowaniach tajnych.

Dlaczego takie przeprowadzam?

Chcę, żeby wszyscy mieli własne zdanie. Nie byli podporządkowani do nikogo. Sami ustalali, kogo chcą wziąć np: na przywódcę. Może być taka sytuacja, że ktoś może być zły na kogoś, że zagłosował na tego, a nie tego. Musi być wolność wyboru, prawda?

I jeszcze jedno... Wiem, że psy nie umieją pisać. Przed napisaniem postu [przeoczyłam to, ale teraz już pamiętam.] Jeżeli macie coś do takich głosowań powiedzcie, to może po prostu udoskonalimy wspólnie ten pomysł, żeby na 100% wypalił, i żeby każdy był zadowolony.

Wypowiadać się! Wypowiadać! Smile

Rodzina [ta, która jest, cho?by daleko]: Carley (wiem, ?e mnie obserwujesz, wiem, ?e gdzie? tu jeste?, cho? ci? nie widz? - kotku, jestem nadal dla ciebie), dzieci: Laurel, Lilith, Shizuku (musz? was broni?, by nic wam si? nie sta?o. Pod skrzyd?ami ochroni?, przed po?arem - i to za ma?o. Musz? odpowiedzialn? by?, by?cie si? na mnie nie skar?yli. Musz? czujn? by?, by?cie kolejnej straty nie prze?yli...)
Przyjaciele [ci, którzy s?, pomagaj?, ale nigdy go nie zast?pi?]: Alasca i Mey (ich pomoc jest bezcenna, jednak czasem ich nie doceniam...)
Wrogowie [ci, na których nie mog? patrze?]: wszystkie K?y.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sylwia

PostWysłany: Czw Gru 08, 2016 11:00 pm    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bezimienna
Zastępca

PostWysłany: Pią Sie 05, 2011 11:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie to bezsensu. Gdy mówią na forum całego Klanu, można powiedzieć dlaczego, dodać jakieś argumenty. A tak to... głosuje na tego, bo go lubię. Zresztą nikt nikomu nie zakaże lub nakaże głosować na konkretną osobę.

Za dziedziczn? cen? wygna?am
    Uprzejmo?? z mego serca
    Duch ca?ej prawdy i pi?kna
    Dany w zastaw przez moje pragnienie

Powrót do góry
Ruda
Samotnik

PostWysłany: Pią Sie 05, 2011 11:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Głosowanie niejawne mi nie przeszkadza, jak ktoś nie chce wyjawiać swojego głosu, dlaczego nie. Tylko to pisanie jednak bym wykluczyła i ewentualnie zrobiła to z wspomnianą... Spowiedzią XD
Haiku
Samotnik

PostWysłany: Pią Sie 05, 2011 11:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobiście uważam, że głosowanie tajne to w tych czasach jedyny sposób dochodzenia do wyborów, ponieważ ludzie czesto boją się otwarcie wyrażać własnego zdania czy opinii, a do tego często nawet nieświadomie ulegają wpływom otoczenia lub podświadomie przejmują ich zdanie jako własne. Utajone głosowania służą właśnie temu, by każdy, nawet nieśmiałek, mógł wyrazić swoje zdanie i dlatego jestem zwolenniczką takiej formy głosowania.

Co do samego głosowania na Przywódcę to zawsze można zrobić tak, by zebrać kandydatów i pewną ilość przedmiotów, z których każdy reprezentowałby innego kandydata. Oddając głos, pies wybierałby dany przedmiot (np. Pretty mogłaby być szyszką, a JV kapslem).

EDIT: Ustosunkowując się do posta Bezy - można zawsze zrobić tak, by głos oddawany przez PW musiałby mieć też uzasadnienie.

Haiku to barwny mieszaniec o bia?ym futrze z marmurowymi znaczeniami, lodowatych ?lepiach, smuk?ej, ale silnej budowie i tajemnicy skrywanej w duszy. To ?ywy sekret, którego nie pozna? nawet on sam, a ka?dy dzie? przynosi mu now? wiedz?. Pies zdaje si? by? zagubiony i stracony w prawdziwym ?wiecie, gnaj?cy za snem, który zdaje si? nigdy nie spe?ni?. Jest pe?en zagadek, a jego umys?, cho? m?ody i do?? ?wie?y, jest nadpsuty chor? psychik?, która powoli ogarnia i wype?nia go do cna. Jego celem jest ?ycie, si?? - emocje, mistrzem - do?wiadczenie, a bóstwem - Ruda.
'Je?li kiedykolwiek spotkasz kogo? takiego, nie staraj si? zrozumie?, po prostu w niego uwierz, zaufaj i daj ?y? w spokoju. Je?li uzna ci? za kogo? warto?ciowego - wróci w chwale, je?li nie - ... Nie chcesz wiedzie?, do czego mo?e si? posun??... '

~ Z wyrazami szacunku,
Wasz Haiku.

*** Galeria Haiku ***
Powrót do góry
Naytiri
Samotnik

PostWysłany: Pią Sie 05, 2011 12:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem przeciw, wręcz mnie to bulwersuje. Skąd mam wiedzieć, że np. Pretty i Alasca się nie zmówiły i niezależnie od głosów będą obie we władzy? Jak już, to wyznaczcie to osobie bezstronnej. Jestem za jawnym głosowaniem. Tutaj raczej nikt się nie pogniewa za głos, a jeśli tak, to co?

So if he's somewhere near me
    I hope to God he hears me
    There's no one else
    Could ever make me feel
I'm so alive
    I hoped he'd never leave me
    Please God you must believe me
    I've searched the universe
    And found myself
    Within' his eyes

Zdj?cie na avatar: Mork-Raz z dA.
Zdj?cie na logo: Nelleke z dA.
Piosenka: This I Love Guns n'Roses.

Loga: oO
Powrót do góry
Pretty
Pomocnik Uzdr.

PostWysłany: Pią Sie 05, 2011 12:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A dla mnie bulwersujące jest to, że tak myślisz... Sad. Nigdy bym nie oszukała FS, i nigdy nie sfałszowałabym głosów! A skoro tak myślisz, dobrze. W takim razie wybiorę jeszcze jedną osobę, której będziecie przesyłać głosy. I będzie to Ruda! Ona potwierdzi, że NIGDY przenigdy nie sfałszowałbym głosów i nawet go mojej głowy takie coś nie przyjdzie.

Przepraszam, że mnie poniosło. Musiałam to powiedzieć, bo zawsze byłam osobom fair i właśnie tak grałam. Może te słowa wiązały się też z innym forum, ale to mniej istotnie. Więc Ja mogę nawet zrezygnować z dostawania PW i przeznaczyć ten obowiązek Alasce i Rudej.

Ot to.

Rodzina [ta, która jest, cho?by daleko]: Carley (wiem, ?e mnie obserwujesz, wiem, ?e gdzie? tu jeste?, cho? ci? nie widz? - kotku, jestem nadal dla ciebie), dzieci: Laurel, Lilith, Shizuku (musz? was broni?, by nic wam si? nie sta?o. Pod skrzyd?ami ochroni?, przed po?arem - i to za ma?o. Musz? odpowiedzialn? by?, by?cie si? na mnie nie skar?yli. Musz? czujn? by?, by?cie kolejnej straty nie prze?yli...)
Przyjaciele [ci, którzy s?, pomagaj?, ale nigdy go nie zast?pi?]: Alasca i Mey (ich pomoc jest bezcenna, jednak czasem ich nie doceniam...)
Wrogowie [ci, na których nie mog? patrze?]: wszystkie K?y.

Powrót do góry
Ruda
Samotnik

PostWysłany: Pią Sie 05, 2011 1:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodam do Naytiri/Pretty - ufam, że Pretty nie sfałszowałaby głosów, ale wiem, że trudno się zachowywać przy niejawnym głosowaniu. Nie wiem, czy pomoże to, że teraz głosy będą wędrowały także do mnie - w końcu jestem graczem jak każdy inny. Ale wierzę, że zaufamy teraz głosowaniu.
Miria
Przywódca

PostWysłany: Pią Sie 05, 2011 1:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja jestem Przeciw. Idiotyzm. Obrażą się. I co? Tak, to można jeszcze przekonać innych, że Twój kandydat jest najlepszy. A tak? Wysyłasz, a na pw i tak możesz prosić innych by Cię poparli. Weźmy wybory KCK: White kontra Vincent. Vincent przegrał. Angel odeszła z Klanu, bo nie podobało jej się jak było przeprowadzone głosowanie. I cóż z tego? Przynajmniej wymieniono powody, dlaczego poparto tego a nie innego kandydata. A tak? Wyślesz głos i masz z głowy. Ale tak naprawdę, to Twoja postać nie wie na co stać osobę, na którą głosuje. Może to wiedzieć user. Ale postaci nic nie przekonuje. Więc głosuje na tego, czyją postać lubi Użytkownik. Tyle mojego zdania.

A wybory KJŚ to kompletny idiotyzm już... wszyscy przypuszczają śmierć Sahary, chociaż może ona zabłądzić/jeść/spać/odpoczywać/być uwięziona (zresztą faktycznie jest). A jakoś nikt nie kwapi się, by ją odnaleźć... Ona jest półżywa, a nie martwa! Mimo, że usera nie ma.
Powrót do góry
Naytiri
Samotnik

PostWysłany: Pią Sie 05, 2011 5:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przykro mi, Pretty, na serio, ale ja nie jestem w stanie wam zaufać. Dlaczego właściwie wy dwie, a nie ktoś inny? Wiem, to przykre, ale nie zdziwiłabym się, gdyby była to jakaś zmowa. Przepraszam, ale wam nie ufam. Widziałam już takie przypadki, a większość jest łasa na władzę. Skora do wszystkiego, bo... Przecież ludzi w internecie można oszukiwać, co?

Sama chciałam dojść do władzy, ale nie spotkałam się z niejawnym głosowaniem i udało mi się opanować xd. Zrozumiałam, że nie władza, a kreowana postać jest najważniejsza.

No i za wcześnie na wybory. Przecież poczekajcie, aż postacie zobaczą!

Tak.

Idiotyzm. Jest to nieprzemyślane. Czyżbyście się spieszyły z głosowaniem, gdyż?

So if he's somewhere near me
    I hope to God he hears me
    There's no one else
    Could ever make me feel
I'm so alive
    I hoped he'd never leave me
    Please God you must believe me
    I've searched the universe
    And found myself
    Within' his eyes

Zdj?cie na avatar: Mork-Raz z dA.
Zdj?cie na logo: Nelleke z dA.
Piosenka: This I Love Guns n'Roses.

Loga: oO
Powrót do góry
Nemo
Szpieg

PostWysłany: Sob Sie 06, 2011 4:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o to, że osoby nieśmiałe boją wyrażać się swoje zdanie to myślę, że to trochę naciągane, bo przecież w postach jest opinia postaci a nie osoby xP
Sylwia

PostWysłany: Czw Gru 08, 2016 11:00 pm    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ruda
Samotnik

PostWysłany: Nie Sie 07, 2011 7:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cóż, zebrania będą przeprowadzane tak, jak będzie chciał ich prowadzący. Wielu osób nie będzie się podobał taki system, i wielu innym inny.
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum filestorm.forumoteka.pl Strona Główna -> Archiwum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach