Forum filestorm.forumoteka.pl Strona Główna filestorm.forumoteka.pl
Opis Twojego forum

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nauka
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum filestorm.forumoteka.pl Strona Główna -> Ogłoszenia -> Pomysły i pytania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Invierno

PostWysłany: Sro Sie 03, 2011 2:09 pm    Temat postu: Nauka Odpowiedz z cytatem

Azor ma 3 punkty Zielarstwa, a chciałby zrobić jakąś z punktu 4.

Co ma zrobić Azor? Nikt nie lubi smutnych minek, prawda? =]
Wiec wymyśliłem, że psy z poniżej 4 pkt. Zielarstwa mogły by nauczyć się 2 trucizn lub antidot. Lub to i to, ale tylko do mikstur 4 punktu. Uczyłby ich Samotny Uzdrowiciel lub Uzdrowiciel w ich klanie. Trwało by to kilka dni, np. podstawową rzeczą jaką Uczeń musiałby zapamiętać do składniki potrzebne do wykonania mikstury, a potem je znaleźć. Najlepiej kilkanaście. Potem przygotować ten sam wywar kilka razy, a po jakimś czasie wszystko powtórzyć. Jednak to Uzdrowiciel musiałby uznać, ze naprawdę potrafi to zrobić. Jeśli uzna, ze mikstura jest taka, a nie taka..Pozostaje nam żyć ze świadomością, ze nie umiemy tego zrobić =] Ale nasz postacie zawsze już będą znać przygotowywanie trucizny, antidotum jakiegoś tam i mogą próbować.

Hurr, Azor uratowany! : D

Nie jedzcie mnie, wpadłem na ten pomysł dziś rano.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sylwia

PostWysłany: Sob Gru 10, 2016 11:43 am    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Haiku
Samotnik

PostWysłany: Sro Sie 03, 2011 2:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja w ogóle jestem za tym, by tylko uzdrowiciele i ich pomocnicy mieli jakieś punkty zielarstwa, bo w aktualnej sytuacji każdy pies mógłby leczy. Leczenie, medycyna, eliksiry... to wszystko winny byc tajemnice fachu Medyka.
Byc może spytacie: Co z samotnikami? Ano, w tym celu winni szuka wsparcia u kogoś, kto się na tym zna.

Ale system rozwoju wiedzy medycznej mógłby by. Wszystko jednak pod warunkiem rozwiązania FABULARNEGO.

Haiku to barwny mieszaniec o bia?ym futrze z marmurowymi znaczeniami, lodowatych ?lepiach, smuk?ej, ale silnej budowie i tajemnicy skrywanej w duszy. To ?ywy sekret, którego nie pozna? nawet on sam, a ka?dy dzie? przynosi mu now? wiedz?. Pies zdaje si? by? zagubiony i stracony w prawdziwym ?wiecie, gnaj?cy za snem, który zdaje si? nigdy nie spe?ni?. Jest pe?en zagadek, a jego umys?, cho? m?ody i do?? ?wie?y, jest nadpsuty chor? psychik?, która powoli ogarnia i wype?nia go do cna. Jego celem jest ?ycie, si?? - emocje, mistrzem - do?wiadczenie, a bóstwem - Ruda.
'Je?li kiedykolwiek spotkasz kogo? takiego, nie staraj si? zrozumie?, po prostu w niego uwierz, zaufaj i daj ?y? w spokoju. Je?li uzna ci? za kogo? warto?ciowego - wróci w chwale, je?li nie - ... Nie chcesz wiedzie?, do czego mo?e si? posun??... '

~ Z wyrazami szacunku,
Wasz Haiku.

*** Galeria Haiku ***
Powrót do góry
Biała

PostWysłany: Sro Sie 03, 2011 3:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak. Medycyna, zielarstwo, trucizny.. To powinny być sprawy Uzdrowicieli. Oni powinni się tym zajmować. W każdym Klanie jest przecież Uzdrowiciel, i jest też Samotny Uzdrowiciel (mój FreeStyle ;D) więc
    niestety na NIE.
Powrót do góry
Invierno

PostWysłany: Sro Sie 03, 2011 4:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak coś myślałem że to nie wypali i teraz to widzę. Proszę przenieść do Archiwum.
Powrót do góry
Naytiri
Samotnik

PostWysłany: Sro Sie 03, 2011 4:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja myślę, żeby to zielarstwo w ogóle wyrzucić i Azor mógłby raz, czy dwa przyjść do uzdrowiciela poprosić o naukę. Oczywiście FABULARNIE.

Co?! Ty się za łatwo poddajesz. Czekaj, no :]

So if he's somewhere near me
    I hope to God he hears me
    There's no one else
    Could ever make me feel
I'm so alive
    I hoped he'd never leave me
    Please God you must believe me
    I've searched the universe
    And found myself
    Within' his eyes

Zdj?cie na avatar: Mork-Raz z dA.
Zdj?cie na logo: Nelleke z dA.
Piosenka: This I Love Guns n'Roses.

Loga: oO
Powrót do góry
Invierno

PostWysłany: Sro Sie 03, 2011 4:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OKEJ :3
Powrót do góry
Bezimienna
Zastępca

PostWysłany: Czw Sie 04, 2011 8:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra, mój pomysł:

Wywalić punkty zielarstwa, a w profilu dodać pole ,,Znane mikstury:". Trzeba byłoby się uczyć ich na fabule lub ładnie opisać w historii. I np. przy awansowaniu na różne stopnie w ścieżce medycznej zależałoby w większej mierze znajomość lekarstw, a na Zabójcę czy Asasyna byłoby potrzebne choć parę trucizn.

Za dziedziczn? cen? wygna?am
    Uprzejmo?? z mego serca
    Duch ca?ej prawdy i pi?kna
    Dany w zastaw przez moje pragnienie

Powrót do góry
Ruda
Samotnik

PostWysłany: Czw Sie 04, 2011 8:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popieram pomysł Bezimiennej, tylko oczywiście jeśli większość się opowie, trzeba będzie dopracować i takie tam.

Naytiri
Samotnik

PostWysłany: Czw Sie 04, 2011 8:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale bez tego, by Asasyn i Zabójca mieli po kilka mikstur, to się mogę zgodzić.

So if he's somewhere near me
    I hope to God he hears me
    There's no one else
    Could ever make me feel
I'm so alive
    I hoped he'd never leave me
    Please God you must believe me
    I've searched the universe
    And found myself
    Within' his eyes

Zdj?cie na avatar: Mork-Raz z dA.
Zdj?cie na logo: Nelleke z dA.
Piosenka: This I Love Guns n'Roses.

Loga: oO
Powrót do góry
Haiku
Samotnik

PostWysłany: Pią Sie 05, 2011 10:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja jestem za tym, by do tego pola wpisywać także znane lekarstwa i choroby. Albo w ogóle wprowadzić system pot wstępnym tytułem: "Procentowa biegłość w medycynie". Chodziłoby o to, że podczas edukacji medycznej, uzdrowiciel/uczeń/ktokolwiek miał ocenione swoje umiejętności w skali procentowej, gdzie 100% byłoby oznaką, że wie wszystko (tyle mółby mieć np. Freestyle, który z tego co pamiętam jest samotnym uzdrowicielem?) i śmiało mógłby uczyć innych. Im więcej procent tym lepszy medyk. Proste. I eliminuje konieczność wypisywania kilometrów danych w polu, co proponuj Beza.
Haiku to barwny mieszaniec o bia?ym futrze z marmurowymi znaczeniami, lodowatych ?lepiach, smuk?ej, ale silnej budowie i tajemnicy skrywanej w duszy. To ?ywy sekret, którego nie pozna? nawet on sam, a ka?dy dzie? przynosi mu now? wiedz?. Pies zdaje si? by? zagubiony i stracony w prawdziwym ?wiecie, gnaj?cy za snem, który zdaje si? nigdy nie spe?ni?. Jest pe?en zagadek, a jego umys?, cho? m?ody i do?? ?wie?y, jest nadpsuty chor? psychik?, która powoli ogarnia i wype?nia go do cna. Jego celem jest ?ycie, si?? - emocje, mistrzem - do?wiadczenie, a bóstwem - Ruda.
'Je?li kiedykolwiek spotkasz kogo? takiego, nie staraj si? zrozumie?, po prostu w niego uwierz, zaufaj i daj ?y? w spokoju. Je?li uzna ci? za kogo? warto?ciowego - wróci w chwale, je?li nie - ... Nie chcesz wiedzie?, do czego mo?e si? posun??... '

~ Z wyrazami szacunku,
Wasz Haiku.

*** Galeria Haiku ***
Powrót do góry
Nemo
Szpieg

PostWysłany: Sob Sie 06, 2011 4:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Haiku napisał:
A ja jestem za tym, by do tego pola wpisywać także znane lekarstwa i choroby. Albo w ogóle wprowadzić system pot wstępnym tytułem: "Procentowa biegłość w medycynie". Chodziłoby o to, że podczas edukacji medycznej, uzdrowiciel/uczeń/ktokolwiek miał ocenione swoje umiejętności w skali procentowej, gdzie 100% byłoby oznaką, że wie wszystko (tyle mółby mieć np. Freestyle, który z tego co pamiętam jest samotnym uzdrowicielem?) i śmiało mógłby uczyć innych. Im więcej procent tym lepszy medyk. Proste. I eliminuje konieczność wypisywania kilometrów danych w polu, co proponuj Beza.

A czy to aby nie przypomina obecnych punktów? o3O

Haiku
Samotnik

PostWysłany: Sob Sie 06, 2011 5:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W pewnym sensie tak, ale jest dużo dokładniejsze. Ponadto, eliminuje sytuację, gdzie każdy pies potrafi COŚ leczyć, bo większość ma min. 3 punkty zielarstwa.

~ Z wyrazami szacunku,
Wasz Haiku.

*** Galeria Haiku ***
Powrót do góry
Thalia
Strażnik w.

PostWysłany: Sob Sie 06, 2011 5:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zielarstwo zawsze miało odpowiadać i odpowiadało tylko tworzeniu trucizn, tak nawiasem mówiąc. Leczenia do tego nie mieszaliśmy, od tego jest ranga Uzdrowiciela.
Powrót do góry
Haiku
Samotnik

PostWysłany: Sob Sie 06, 2011 5:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem to też głupota. O wiele lepiej połączyć leczenie z tworzeniem trucizn i lekarstw, bo oba oscylują w jednej tematyce.

~ Z wyrazami szacunku,
Wasz Haiku.

*** Galeria Haiku ***
Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Sob Gru 10, 2016 11:43 am    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bezimienna
Zastępca

PostWysłany: Sob Sie 06, 2011 5:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z procentami byłoby identycznie jak z aktualnymi punktami. Przynajmniej mnie się tak zdaje.

Za dziedziczn? cen? wygna?am
    Uprzejmo?? z mego serca
    Duch ca?ej prawdy i pi?kna
    Dany w zastaw przez moje pragnienie

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum filestorm.forumoteka.pl Strona Główna -> Ogłoszenia -> Pomysły i pytania Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Szybka odpowiedź
Użytkownik:
Wynik działania: 4+2 =

Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach