Forum filestorm.forumoteka.pl Strona Główna filestorm.forumoteka.pl
Opis Twojego forum

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

[propozycja] KONKURS

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum filestorm.forumoteka.pl Strona Główna -> Archiwum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Haiku
Samotnik

PostWysłany: Wto Maj 17, 2011 5:29 pm    Temat postu: [propozycja] KONKURS Odpowiedz z cytatem

Zainspirowana 'Psimi Milionerami' wymyśliłam konkurs w pewnej części opierający się na konkursie Calvany, jednak o innej formie, z innymi nagrodami i na innych zasadach.

Polegałby on na tym, że wszyscy chętni zgłaszaliby tutaj chęć przystąpienia do konkursu i po osiągnięciu odpowiedniej liczby zgłoszonych, każdemu z nich wysłałabym PW zawierające jakieś 25 pytań z różnych dziedzin. Byłyby to pytania związane z tematyką forum (czyli psią), jak również takie na kreatywność i myślenie. Można nawet powiedzieć, że nie byłyby to wyłącznie pytania, ale i zadania.

Po odnalezieniu odpowiedzi (lub wykonaniu zadania) uczestnik odsyłałby mi PW z odpowiedziami, które ja oceniałabym wg określonego klucza, a im bliżej do klucza tym wyższa punktacja za każde zadanie. Następnie punkty by się zliczało i wyniki ogłosiłabym na forum (wówczas odpowiedzi i pytania też mogłabym umieścić).

Różnorodność zagadnień z testu pozwoliłaby dać możliwość wygranej nawet najnowszym użytkownikom forum, a rozsyłanie pytań i zadań poprzez PW zlikwidowałoby to, co pojawiło się podczas Psich Milionerów, czyli grę w 'kto pierwszy ten lepszy' (co w naszej rzeczywistości oznacza 'kto siedzi krotko na kompie i ma wolnego neta ten przegrywająca fujara').
Jeśli dwie osoby miałyby podobny wynik o wygranej decydowałby czas, w którym odesłano odpowiedzi. x3

O! tak sobie jeszcze myślę, że można to nawet rozdzielić na dwa razy po dziesięć pytanio-zadań i raz po pięć. Byłoby jeszcze ciekawiej. Very Happy

Jako nagrody chciałabym móc rozdać kilka statystyk - jako że to test z różnych dziedzin. Owszem, groszem i bajerami też bym sypnęła, ale statystyki byłyby najmilej widziane.
Co o tym myślicie?

Haiku to barwny mieszaniec o bia?ym futrze z marmurowymi znaczeniami, lodowatych ?lepiach, smuk?ej, ale silnej budowie i tajemnicy skrywanej w duszy. To ?ywy sekret, którego nie pozna? nawet on sam, a ka?dy dzie? przynosi mu now? wiedz?. Pies zdaje si? by? zagubiony i stracony w prawdziwym ?wiecie, gnaj?cy za snem, który zdaje si? nigdy nie spe?ni?. Jest pe?en zagadek, a jego umys?, cho? m?ody i do?? ?wie?y, jest nadpsuty chor? psychik?, która powoli ogarnia i wype?nia go do cna. Jego celem jest ?ycie, si?? - emocje, mistrzem - do?wiadczenie, a bóstwem - Ruda.
'Je?li kiedykolwiek spotkasz kogo? takiego, nie staraj si? zrozumie?, po prostu w niego uwierz, zaufaj i daj ?y? w spokoju. Je?li uzna ci? za kogo? warto?ciowego - wróci w chwale, je?li nie - ... Nie chcesz wiedzie?, do czego mo?e si? posun??... '

~ Z wyrazami szacunku,
Wasz Haiku.

*** Galeria Haiku ***
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sylwia

PostWysłany: Nie Gru 11, 2016 6:59 am    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Calvana
Szczenię

PostWysłany: Wto Maj 17, 2011 5:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem ZA. E..yyy...ooo...Podoba mi się! xD I to bardzo.
Powrót do góry
Thalia
Strażnik w.

PostWysłany: Wto Maj 17, 2011 5:36 pm    Temat postu: Re: [propozycja] KONKURS Odpowiedz z cytatem

Dobra... ja jestem zdecydowanie ZA!!! Pomysł jest świetny, dopracowany i przemyślany od bardzo wielu praktycznych stron. Czegóż chcieć więcej?

Ale mam dwa pytania.
1. Zadania.
Czyli... "podejdź do Bezimiennej i sypnij na nią obelgami, przy okazji nie dając się zabić." lub "wykradnij poduszki z komnaty Białej w przynajmniej trzech postach."? xD
Nie mam nic przeciwko, bo lubię takie. Nie za proste i ciekawe. Tylko chcę wiedzieć, czy dobrze zrozumiałam. Dziękuję.

2. Jestem głupia i nie do końca rozumem o co chodzi?
Haiku napisał:
O! tak sobie jeszcze myślę, że można to nawet rozdzielić na dwa razy po dziesięć pytanio-zadań i raz po pięć. Byłoby jeszcze ciekawiej. Very Happy
Powrót do góry
Iris
Uzdrowiciel

PostWysłany: Wto Maj 17, 2011 6:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też jestem za. Bo... bo pomysł ciekawy i bo... bo tak XD

Maine galeria.
To tesh.

¤¤¤¤
Powrót do góry
Skimo

PostWysłany: Wto Maj 17, 2011 7:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Thalia, wydaję mi się, iż zadania nie miałyby oddźwięku w fabule, tylko raczej w działaniu użytkownika. Polegałyby np na rozwiązaniu jakiegoś zadania na logikę, czy coś. Łapiesz?

Ja jestem ZA.
Powrót do góry
Ruda
Samotnik

PostWysłany: Wto Maj 17, 2011 7:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem absolutnie za. Dlaczego?

Haiku napisał:
Różnorodność zagadnień z testu pozwoliłaby dać możliwość wygranej nawet najnowszym użytkownikom forum, a rozsyłanie pytań i zadań poprzez PW zlikwidowałoby to, co pojawiło się podczas Psich Milionerów, czyli grę w 'kto pierwszy ten lepszy' (co w naszej rzeczywistości oznacza 'kto siedzi krotko na kompie i ma wolnego neta ten przegrywająca fujara').

Dlatego byłam na stanowcze nie dla Psich Milionerów. Uważam, że trochę dziwne jest to, że to tylko na czas. Szczególnie o godzinie 15:00 w dzień powszedni, gdzie na przykład ja nie mam żadnego dostępu do komputera.

Skimo

PostWysłany: Wto Maj 17, 2011 8:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Akurat pod tym aspektem popieram Rudą. Czuję się nieco dyskryminowana podczas milionerów, bo osoby siedzące bardzo często na forum i będące tu długo mają wielkie szanse, a mnie często po południu nie ma, albo siedzę na forum w urywkach.
Powrót do góry
Miria
Przywódca

PostWysłany: Pią Maj 20, 2011 9:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozumiem. : p
Ale takie na fabule też by nie zaszkodziły. ^^
Powrót do góry
Haiku
Samotnik

PostWysłany: Sob Maj 21, 2011 11:51 am    Temat postu: Re: [propozycja] KONKURS Odpowiedz z cytatem

Thalia napisał:
Ale mam dwa pytania.
1. Zadania.
Czyli... "podejdź do Bezimiennej i sypnij na nią obelgami, przy okazji nie dając się zabić." lub "wykradnij poduszki z komnaty Białej w przynajmniej trzech postach."? xD
Nie mam nic przeciwko, bo lubię takie. Nie za proste i ciekawe. Tylko chcę wiedzieć, czy dobrze zrozumiałam. Dziękuję.

2. Jestem głupia i nie do końca rozumem o co chodzi?
Haiku napisał:

1. Konkurs tego typu możemy urządzić kiedy indziej. Np. w ostatni dzień szkoły - dla rozluźnienia zrobimy dodatkowy temat z taką imprezą i będą wyzwania. x3 Nim również będę się mogła zająć.
W aktualnym konkursie jednak chodzi mi raczej o zadania dla gracza, a nie dla postaci, ale jakie one będą to okaże się, gdy otrzymacie wiadomość. x3

2. Z tym podziałem chodzi mi o to, że: najpierw zgłoszeni otrzymują PW z 10-oma pytaniami/zadaniami do wykonania, które z kolei zostaną sprawdzone i przeliczone na punkty. Połowa z największą ilością punktów przechodzi do drugiego etapu i wtedy znowu otrzymuje kolejne 10 pytanio-zadań (oczywiście INNYCH xP). I stąd zostanie najlepsza trójka, która przejdzie do finału, w którym otrzyma ostatnie pięć zadanio-pytań i wtedy zostaną wyłonieni zwycięscy. Trójpodział pozwoli na to, by konkurs trwał nieco dłużej niż dzień czy dwa. x3

Dobrze, więc postanowione: ZAKŁADAM KONKURS. Ale mam jedno 'ale' - co z nagrodami? Mogę rozdawać staty i pieniądze czy nie?

Haiku to barwny mieszaniec o bia?ym futrze z marmurowymi znaczeniami, lodowatych ?lepiach, smuk?ej, ale silnej budowie i tajemnicy skrywanej w duszy. To ?ywy sekret, którego nie pozna? nawet on sam, a ka?dy dzie? przynosi mu now? wiedz?. Pies zdaje si? by? zagubiony i stracony w prawdziwym ?wiecie, gnaj?cy za snem, który zdaje si? nigdy nie spe?ni?. Jest pe?en zagadek, a jego umys?, cho? m?ody i do?? ?wie?y, jest nadpsuty chor? psychik?, która powoli ogarnia i wype?nia go do cna. Jego celem jest ?ycie, si?? - emocje, mistrzem - do?wiadczenie, a bóstwem - Ruda.
'Je?li kiedykolwiek spotkasz kogo? takiego, nie staraj si? zrozumie?, po prostu w niego uwierz, zaufaj i daj ?y? w spokoju. Je?li uzna ci? za kogo? warto?ciowego - wróci w chwale, je?li nie - ... Nie chcesz wiedzie?, do czego mo?e si? posun??... '

~ Z wyrazami szacunku,
Wasz Haiku.

*** Galeria Haiku ***
Powrót do góry
Ruda
Samotnik

PostWysłany: Sob Maj 21, 2011 11:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, nagrody to twój wybór x3
Haiku
Samotnik

PostWysłany: Sob Maj 21, 2011 12:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W takim razie postaram się założyć temat konkursowy jeszcze dziś.

~ Z wyrazami szacunku,
Wasz Haiku.

*** Galeria Haiku ***
Powrót do góry
Ruda
Samotnik

PostWysłany: Pią Maj 27, 2011 10:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W porządku.
Sylwia

PostWysłany: Nie Gru 11, 2016 6:59 am    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Haiku
Samotnik

PostWysłany: Sob Maj 28, 2011 7:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ups. Zapomniałam zrobić konkursowe logo, dlatego konkurs zacznie się jakoś we wtorek. Wybaczcie.
Chyba że... listę zaczniemy dzisiaj *rozkminia*. Tak, zaraz zrobię temat.

~ Z wyrazami szacunku,
Wasz Haiku.

*** Galeria Haiku ***
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum filestorm.forumoteka.pl Strona Główna -> Archiwum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach