Forum filestorm.forumoteka.pl Strona Główna filestorm.forumoteka.pl
Opis Twojego forum

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dziadek Włodek

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum filestorm.forumoteka.pl Strona Główna -> Archiwum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dziadek Włodek

PostWysłany: Sob Kwi 23, 2011 6:59 pm    Temat postu: Dziadek Włodek Odpowiedz z cytatem

Imię: noszę miano Włodek, ale psy, które spotkałem w swoim życiu, nadały mi ksywkę Dziadek. Tak więc pozostałem Dziadkiem Włodkiem. Ano! Tak to w życiu bywa! A przed zaborami, to były modne imiona Szarik, Bronek i takie też inne. Ale ja to mam szczęście, że jestem wyjątkowy. O!
Płeć: aaaaaaaaa! No to waćpanna zadaje pikne pytanko! Ano to jam jest starym mędrcem. Czyli oczywiście psem.
Wiek: ano... Tak to w życiu bywa, że jesteśmy i odchodzimy... Jakieś 10 lat minęło! I 10 tulipanów się nazbierało... I 10 suń się zajęło... Oj! To ten czas szybko leci! Ani się nie obejrzałem kiedy, a już zabory minęły!
Rasa: och! Waćpanno! Toż to macie zdolność do zadawania pytań! Nie widać? Jam to rasowiec... Ot! Owczarek niemiecki!
Wygląd: łoj kochana! Jam to jest silny i muskularny pies, co już mięśnie mu dawno spiczniały! Normalnie już czasem myślę, że kaput ze mną. Ale co. Ruszamy dalej, na podbój świata, nie? Ano widzita... Już trochę broda mi zsiwiała, brwi opuściły się ku dołowi, a ja już nie rosnę w górę, tylko w dół! O! Ano oczka mam jak malowane, błyszczące, ale już wyblakłe, i nie śmieją się jak dawniej. Na moim czółku są już zmarszczki, nos mam duży i mokry od woni perfum suczek, ano i tak to bywa! Sierść już wyliniała, trochę brakuje, a trochę jeszcze ubywa...
Charakter: oj! Ja to jest prawdziwy podróżnik i łamacz serc! Ano... Bywało to się na weselach, winnych uroczystościach, a przede wszystkim na dożynkach! Ile to się zboża zjadło! Ile to się wina wychlało! Ach! To były czasy! Pamiętam, jeszcze przed zaborami... [...] A co do mojego charakterku, to nie jestem aż taki zły, ino kocham szczeniaki, a szczególnie opowiadać im, co się w moim życiu zdarzyło! Ach! To były czasy! [...] A już po zaborach charakterek mi się wyrównał. Więc miły i uczciwy, lubię pomagać i dawać dobre rady. Chociaż może czasem mi się w tej nieszczęsnej łepetynie coś ułoży, że wymyślam niestworzone rzeczy... Ano... Tak to bywa... Ach! Co ta skleroza robi z psem... Ino lećmy dalej. Ano też reumatyzm nie pozwala mi na wiele, a szkoda.
// Nie obijając w bawełnę, Dziadek Włodek jest miłym, serdecznym psem.
Historia: ano! Historię to mam ciekawą! Odkąd pamiętam... To było... Hen! Hen! Daaaleko! Żem się urodził w stogu siana i byłem jedynakiem. To mi powiedziała moja matula, ale czy tak jest, nie mam pojęcia. Ino to było jeszcze przed zaborami, pamiętam dokładnie, jak dostałem od mojego ojca, matuli i od ludzisków dziesięć złotych monet. Ach! To się cieczuchnałem! Miałem wtedy pewno z jakieś sześć miesięcy! Ale kiedy miałem rok, to żem kupił se obrożę u mojego dobrego znajomego Bronka. Ach! Potem wróciłem do domu. Moja matula kazała mi pójść, no to ja żem posłusznie poszedł. No to więc idę sobię, idę, aż tutaj nagle zauważyłem przepikną sunię! Szła sobie z nogi na nogę, aż tutaj nagle poczułem ostrą woń cieczki. Ach! Co to był za zapach. Pognałem więc za tym pięknym bóstwem. Szedłem, szedłem, aż nagle zauważyłem, że sunia wskakuje do jakiegoś wozu. Wtem, jak żem mnie ruszyło, to od razu znalazłem się w ciężarówce za sunią. Ach! Do dziś pamiętam, jaka to piękna Danusia była... Bo takie nosiła miano. Ano i żem się z nią zapoznał. Ino caluśką noc żem spędził z nią w ciężarówce. Ależ była ładna... I... Ostra, jak to tera młodziż mówi. Ta noc była jak słodkie ukojenie... No więc na następny dzień sunia w ciąży, czekamy tylko za rozwiązaniem. Aż tutaj nagle... Bronek!!! Opowiadałem wam już, waćpanno, że Bronek, to prawdziwy hazardzista! No to żem z nim polazł w te knieje. A Danusia w połowie drogi mnie zatrzymała i powiedziała, żebym sobie urwał jakiegoś tulipana, żebym o niej nie zapomniał. No to żem tak zrobił. Ach! Jak żem urwał tulipana z podwórka takiego psa Waldka, tom żem dostał po uszach! Ach! To żeśmy się gryźli! Ale na szczęście Bronek wkroczył do akcji i mnie z opresji wyciągnął. Ano! To żem się wyciągnął! Leżałem sobie chory tak na ulicy, aż Bronek musiał iść. Nagle z zasłon szumią piersi łabędzie i by mnie chyba jakiś brum-brumowiec przejechał! Ano to żem zdechłego udawał, żeby mnie ktoś pochował. Aż tu nagle samochód się zatrzymuje i wysiada z niego jakaś ślicznotka. Oczywiście gatunku ludzkiego. Pochyla się nade mną i aż tu nagle - trach! trach! Bluzeczka pęka jej w szwach i aż mnie tu nagle olśniło! Waćpanna była bez stanika i jak żem zobaczył ten widok, tom żem od razu się obudził i wsiadł z nią do samochodu. Ano... A w samochodzie wyła taka jedna sunia. I znów! Słodziutki zapach cieczki i rym-cym-cym! O Danuśce się zapomniało, a nowa Pusia się do akcji włączyła. Aż tu nagle Pusia dała mi wyraźnie do zrozumienia, że chciałaby się ze mną przespać. No to ja żem ochoczy, bo to przecież ładna dziołcha i żem się zgodził. Ach! To żem był rozkoszny, jak to mówi dzisiejsza młodzież. No to żem się zabawił i uświadomił, że Pusia ma już ze dwa lata. A Pusia i Danusia w ciąży! No to od Pusi wieję, bo by mnie do niańczenia dzieciorów zagoniła. To wieję, wieję, aż tu nagle... BRONEK! Ach! Gdzie tego psiora jeszcze nie było. To żeśmy się zabawili. Bronuś dał mi tulipana, żebym nie zapomniał o Pusi. No to miałem już dwa kwiaty. No to dalej. W terenie nagle jakiś samochód się zatrzymał i ukradł mnie! Ach! To był głupek. Jakiś mężczyzna. Znaczy... Biznesmen! A nie! To było jeszcze przed zaborami! Ale też. Buty wypastowane, na gębie pełno pudru... To musiał byś jakiś człek ucywilizowanej solidarności. No to żem został. Przynajmniej głodny nie byłem. To to żem z nim kolejny rok spędził przy zapładnianiu kolejnych panienek. Aż tu nagle... Szczeniory! Ach! I znów! Ileż to ich było! Pewno z dziesięć! Wtem wieję, uciekam ileż to sił, aż nagle zaszła noc. To żem se kolejnego tulipana urwał, bo to przecież panienki były. Co to tej nocy... Trzeba było balować. To żem poszedł na dyskę. Jakiś alkohol, aż tu nagle... BRONEK! Ach! Gdzie tego psiska jeszcze nie było! To żeśmy dali sobie w gęby (to kiedyś był uścisk) i żeśmy balowali. Ach! To żeśmy aż do rana balowali. Znów cztery panienki przeleciałem, bo cieczka była, ale potem jeszcze bardziej skacowany byłem... Ach! To były czasy! Dalej już nie pamiętam, bo to dawno było, ale tak się szwendałem, aż w końcu do Filestorm dotarłem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sylwia

PostWysłany: Czw Gru 08, 2016 11:02 pm    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ruda
Samotnik

PostWysłany: Sob Kwi 23, 2011 7:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziadek Włodek

PostWysłany: Sob Kwi 23, 2011 7:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ano już zgłaszam się do psa mieniem - Haiku. A! Pamiętam, jak to było jeszcze przed zaborami! [...] A waćpannie historia się podobała?
Powrót do góry
Ruda
Samotnik

PostWysłany: Sob Kwi 23, 2011 7:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę zboczona oO
Eve

PostWysłany: Sob Kwi 23, 2011 7:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę O.o xD Bardzo!
Powrót do góry
Ruda
Samotnik

PostWysłany: Nie Kwi 24, 2011 8:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wybacz, Dziadku, ale o jakie zabory ci chodzi? O 1815-1918? o_O
Dziadek Włodek

PostWysłany: Pon Maj 02, 2011 8:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ino takie psie! Już wać panna ma avatarek, czy jak to tera młodzież nazywa... I dostanę tera może akcept? Droga białogłowa? (Rudogłowa XD)
Powrót do góry
Ruda
Samotnik

PostWysłany: Pon Maj 02, 2011 8:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Avatar niestety jest za szeroki. Max to 300x400.
Haiku
Samotnik

PostWysłany: Pon Maj 02, 2011 8:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Avatar dla Włodka jest od dawna do odebrania w mojej pracowni.
Haiku to barwny mieszaniec o bia?ym futrze z marmurowymi znaczeniami, lodowatych ?lepiach, smuk?ej, ale silnej budowie i tajemnicy skrywanej w duszy. To ?ywy sekret, którego nie pozna? nawet on sam, a ka?dy dzie? przynosi mu now? wiedz?. Pies zdaje si? by? zagubiony i stracony w prawdziwym ?wiecie, gnaj?cy za snem, który zdaje si? nigdy nie spe?ni?. Jest pe?en zagadek, a jego umys?, cho? m?ody i do?? ?wie?y, jest nadpsuty chor? psychik?, która powoli ogarnia i wype?nia go do cna. Jego celem jest ?ycie, si?? - emocje, mistrzem - do?wiadczenie, a bóstwem - Ruda.
'Je?li kiedykolwiek spotkasz kogo? takiego, nie staraj si? zrozumie?, po prostu w niego uwierz, zaufaj i daj ?y? w spokoju. Je?li uzna ci? za kogo? warto?ciowego - wróci w chwale, je?li nie - ... Nie chcesz wiedzie?, do czego mo?e si? posun??... '

~ Z wyrazami szacunku,
Wasz Haiku.

*** Galeria Haiku ***
Powrót do góry
Dziadek Włodek

PostWysłany: Wto Maj 03, 2011 9:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ano Rudogłowa może już spokojnie dać mi akcept. Chyba, że mam sobie jeszcze dorobić historię, bo parę szczegółów ni się ino przypomniało Laughing
Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Czw Gru 08, 2016 11:02 pm    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ruda
Samotnik

PostWysłany: Wto Maj 03, 2011 10:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Akcept.
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum filestorm.forumoteka.pl Strona Główna -> Archiwum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach