Forum filestorm.forumoteka.pl Strona Główna filestorm.forumoteka.pl
Opis Twojego forum

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Statystyki
Idź do strony 1, 2  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum filestorm.forumoteka.pl Strona Główna -> Archiwum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ruda
Samotnik

PostWysłany: Nie Kwi 10, 2011 5:12 pm    Temat postu: Statystyki Odpowiedz z cytatem

Tak więc mam pomysł na rozbudowanie systemu statystyk. Usunęłoby się ten, co jest teraz. Proponuję ustalone tylko Zielarstwo i statystyki dla szczeniaka. Dorosły pies zaś miałby bardziej skomplikowany, ale też - wydaje mi się - sprawiedliwszy system. Otóż wyznaczona byłaby minimalna i maksymalna liczba do szybkości oraz siły. W zależności od postaci te cyfry zmieniałyby się. Znaczenie miałaby też KP, pierwsze posty oraz doświadczenie w historii, rasa również - Greyhound na pewno jest szybki, a duży pies silniejszy od pudla miniaturowego. To tylko zarys, gdyż po aprobacie pomysłu dopiero pomyślimy nad cyframi. Ranga byłaby wtedy tylko zajęciem, nie wpływałaby za bardzo do statystyk (ale trochę tak, gdyż Zabójca nie może być słabszy od Uzdrowiciela).
Sylwia

PostWysłany: Czw Gru 08, 2016 10:58 pm    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Orchidea
Gość

PostWysłany: Nie Kwi 10, 2011 5:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, ma się rozumieć. Popieram, ale nie wiem, czy nie za dużo zamieszania...
Powrót do góry
Artheria
Samotnik

PostWysłany: Nie Kwi 10, 2011 5:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem ZA. Tylko, co jeśli użytkownicy będą wybierać tylko psy szybkie i silne?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ruda
Samotnik

PostWysłany: Nie Kwi 10, 2011 5:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlatego to zależy od tak wielu czynników, nie tylko od rasy i rangi... No cóż, to ich będzie problem, że są tacy płytcy (jeżeli chodziłoby im tylko o szybkość i siłę przy wyborze rasy).
Miria
Przywódca

PostWysłany: Nie Kwi 10, 2011 5:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Neutral. Dużo zamieszania. Zwłaszcza dla tych, którzy już mają postaci. Gdyby ktoś wiedział wtedy, że za KP dostanie dodatkowe punkty - napisałby lepszą.
Najbardziej wpienia mnie to z rasą. Zrobi sobie ktoś mieszankę greyhounda i wilczura i będzie się domagał nie wiadomo czego w sile i szybkości...

No i tak sobie czytam sb... powiedzcie, że to co teraz napiszę jest nierealne. Ale to tylko moje zdanie. Dlaczego pekińczyk nie może być Zabójcą? Może. Przecież jest wielu ludzi niskich, nie mięśniaków - a mogą narobić dużo szkód jeśli są odpowiednio wyćwiczeni i inteligentni.
Powrót do góry
Haiku
Samotnik

PostWysłany: Nie Kwi 10, 2011 5:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popieram Mirię.

A tak poza tym... Jakie by to były statystyki (konkretnie) i ile by ich było? Jak wyglądałoby ich przydzielanie?
Jak się tak teraz zastanawiam, to dochodzę do wniosku, że można wprowadzić system, w którym na podstawie Karty Postaci i pierwszych postów (w przypadku starszych postaci chodziłoby o kreację postaci od początku) Administracja przydzielałaby postaci określoną sumę punktów do rozdzielenia pomiędzy statystyki. I tak: im lepsza jakość pisania - tym więcej punktów. Wszystko zależałoby od zaangażowania. To niejako zlikwidowałoby zapewne problem postaci 'na odwal', a ludzie nie chcieliby tak chętnie rezygnować z postaci, na które pracowali. Co wy na to?

Haiku to barwny mieszaniec o bia?ym futrze z marmurowymi znaczeniami, lodowatych ?lepiach, smuk?ej, ale silnej budowie i tajemnicy skrywanej w duszy. To ?ywy sekret, którego nie pozna? nawet on sam, a ka?dy dzie? przynosi mu now? wiedz?. Pies zdaje si? by? zagubiony i stracony w prawdziwym ?wiecie, gnaj?cy za snem, który zdaje si? nigdy nie spe?ni?. Jest pe?en zagadek, a jego umys?, cho? m?ody i do?? ?wie?y, jest nadpsuty chor? psychik?, która powoli ogarnia i wype?nia go do cna. Jego celem jest ?ycie, si?? - emocje, mistrzem - do?wiadczenie, a bóstwem - Ruda.
'Je?li kiedykolwiek spotkasz kogo? takiego, nie staraj si? zrozumie?, po prostu w niego uwierz, zaufaj i daj ?y? w spokoju. Je?li uzna ci? za kogo? warto?ciowego - wróci w chwale, je?li nie - ... Nie chcesz wiedzie?, do czego mo?e si? posun??... '

~ Z wyrazami szacunku,
Wasz Haiku.

*** Galeria Haiku ***
Powrót do góry
JV

PostWysłany: Nie Kwi 10, 2011 5:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hm.. A ja proponuję, aby wstawić może taki system.

Zabójca:

Siła od: np. 50 do 80. I podczas treningów, punktów za KP i posty były by przydzielane np. po dwa.

Zastępca:

Siła od: np. 70 do 120. I tak samo.
Powrót do góry
Miria
Przywódca

PostWysłany: Nie Kwi 10, 2011 5:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popieram Haiku, to rozsądne.

Mam jednak taką niedopracowaną propozycję - startowe staty, a według walk, konkursów, treningów itp. zwiększanie ich. No i nie zgadzam się z tym, że Uzdrowiciel nie może mieć wyższych punktów od Zabójcy. Członek Klanu może mieć wyższe i od Przywódcy. Podać przykład z historii ludzkości - Polski nawet? Stanisław August Poniatowski. Zapewne w armii był ktoś od niego znacznie lepszy, ale to on był królem.

Ostatnio zmieniony przez Miria dnia Nie Kwi 10, 2011 5:33 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ruda
Samotnik

PostWysłany: Nie Kwi 10, 2011 5:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem za pomysłem Haiku.
Shizuku
Szczenię

PostWysłany: Nie Kwi 10, 2011 5:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za
Powrót do góry
Ruda
Samotnik

PostWysłany: Nie Kwi 10, 2011 5:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za czym, Shiz? XD
Haiku
Samotnik

PostWysłany: Nie Kwi 10, 2011 5:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też za pomysłem Haiku! xD

Oczywiście, co Miria dobrze zauważyła, statystyki powinny być rozwijane. Oznacza to, że np. walcząc i polując - zbiera się dodatkowe punkty.
Ponadto, powinna byś ustalona suma punktów, jakie dostaje KAŻDY, bez względu na jakość postów. Ot, czyste punkty startowe, pozwalające żyć, ale nie będąc herosem w żadną stronę. Większa ilość punktów zależałaby od uroku KP oraz postów. Oczywistym jest, że przed rozdaniem punktów na nowo można zaktualizować kartę. x3

Dodam jeszcze pytanie: co by było z punktami zarobionymi do tej pory? Nie mówię o tych za rangę (bo to absurd, chyba że ktoś wyraźnie na rangę pracował), ale o tych, które zyskało się dzięki akcjom, tak jak np. mój Haiku za potyczkę z Bezą otrzymał dodatkowe punkty. :3

Haiku to barwny mieszaniec o bia?ym futrze z marmurowymi znaczeniami, lodowatych ?lepiach, smuk?ej, ale silnej budowie i tajemnicy skrywanej w duszy. To ?ywy sekret, którego nie pozna? nawet on sam, a ka?dy dzie? przynosi mu now? wiedz?. Pies zdaje si? by? zagubiony i stracony w prawdziwym ?wiecie, gnaj?cy za snem, który zdaje si? nigdy nie spe?ni?. Jest pe?en zagadek, a jego umys?, cho? m?ody i do?? ?wie?y, jest nadpsuty chor? psychik?, która powoli ogarnia i wype?nia go do cna. Jego celem jest ?ycie, si?? - emocje, mistrzem - do?wiadczenie, a bóstwem - Ruda.
'Je?li kiedykolwiek spotkasz kogo? takiego, nie staraj si? zrozumie?, po prostu w niego uwierz, zaufaj i daj ?y? w spokoju. Je?li uzna ci? za kogo? warto?ciowego - wróci w chwale, je?li nie - ... Nie chcesz wiedzie?, do czego mo?e si? posun??... '

~ Z wyrazami szacunku,
Wasz Haiku.

*** Galeria Haiku ***
Powrót do góry
Ruda
Samotnik

PostWysłany: Nie Kwi 10, 2011 6:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ci, którzy piszą już na forum, mieliby swoje punkty zdobyte nie przez zwykłą rangę.

To tak: popieram system, który proponuje Haiku, gdyż teraz wydał mi się bardziej sensowny. Pozostaje ustalić ilość punktów "startowych" dla każdego i ilość punktów dodatkowych, które można dać za jakość KP i pierwszych postów.

Sharey

PostWysłany: Nie Kwi 10, 2011 6:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Również popieram pomysł Haiku. Jest sensowny, i więcej osób wysilałoby się aby napisać jak najlepszy post.
Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Czw Gru 08, 2016 10:58 pm    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ruda
Samotnik

PostWysłany: Nie Kwi 10, 2011 6:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

50-60 do rozdania jako liczba startowa + bonusy za jakość KP i pierwszych postów?
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum filestorm.forumoteka.pl Strona Główna -> Archiwum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach