Forum filestorm.forumoteka.pl Strona Główna filestorm.forumoteka.pl
Opis Twojego forum

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

10.000.000 książek, które warto przeczytać

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum filestorm.forumoteka.pl Strona Główna -> Offtop -> Media
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Miria
Przywódca

PostWysłany: Sob Kwi 09, 2011 7:03 pm    Temat postu: 10.000.000 książek, które warto przeczytać Odpowiedz z cytatem

Szukałam właśnie spisu ciekawych książek, które mogłabym przeczytać. Przypadkiem trafiłam na forum, gdzie był podobny temat. Nie jest to w sumie gra.

Należy napisać tytuł książki, którą polecacie przeczytać. Do tego dołączyć krótki opis, może być nawet z cytatami i określeniem rodzaju (np. fantasy). Propozycje proszę numerować. Oczywiście można zamieścić w jednym poście kilka tytułów. Ile lektur zasugerują użytkownicy Filestorm? Pokażemy, jak bardzo jesteśmy oczytani? Smile

Ja póki co tytułów nie umieszczam, bo chyba zaraz muszę zmykać. Poza tym - wykażcie się, bo nie chce mi się pisać czegoś, co prawdopodobnie chciał napisać ktoś inny. XD
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sylwia

PostWysłany: Nie Gru 11, 2016 7:02 am    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Nithael
Gość

PostWysłany: Sob Kwi 09, 2011 7:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy

Świetna książka, bardzo się wciągnęła i aż szkoda, ze tylko 5 tomów. Dalszy opis dam później bo na razie mi się nie chce, bo leń mnie dopadł xD.
Powrót do góry
Biała

PostWysłany: Sob Kwi 09, 2011 7:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2. Lassie wróć.

Jeśli kochacie psy, to książka dokładnie dla was. Opowiada o psie, który wraca do domu.

3. Dracula: Nieumarły

Książka fantasty o powrocie wampira Draculi.
Nic więcej nie napiszę, bo dopiero zaczynam ją czytać.
Powrót do góry
Haiku
Samotnik

PostWysłany: Sob Kwi 09, 2011 8:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

4.Maggie Furey- Artefakty Mocy - Genialna seria (na język polski przetłumaczona jest tylko jedna z, bodaj, 4 części, podzielona na trzy tomy: I - Aurian, II - Arcymag, III - Artefakt) opowiadająca o Magach, a zwłaszcza rudej Aurian, która swym charakterem, zachowaniem, otwarciem na zwykłych Śmiertelników oraz stosunkiem do innych sprawia, że ludzie ją uwielbiają. Historia przedstawia jej losy od wieku ośmiu lat, aż do dorosłości, kiedy musi stawić czoło złu Arcymaga i odnaleźć starożytne Artefakty, by ratować świat.
Kocham tę książkę od pierwszego przeczytania.
Niestety, jej wadą jest to, że jest trudnodostępna.

5.Erin Hunter - Koci Wojownicy - Opowieść (na język polski przetłumaczono dwie pierwsze części: I - Na wolności, II - Ogień i lód, jednakże cała masa innych części, dodatków i historii dostępna jest na internecie, dzięki zwykłym ludziom tłumaczącym książki na własną rękę) o kotach, żyjących w wojowniczych Klanach, o ich wojnach, wzajemnych relacjach i trudami życia. Głównym bohaterem jest pochodzący z domu człowieka - Ognista Łapa, który towarzyszy nam na każdym kroku.
Mimo, iż książka jest napisana bardzo prostym stylem (bo kierowana głównie do młodszych czytelników) to jest wciągająca i ciekawa. Bardzo lekko się ją czyta. TRUDNODOSTĘPNA.

Potem coś dodam jeszcze.

Haiku to barwny mieszaniec o bia?ym futrze z marmurowymi znaczeniami, lodowatych ?lepiach, smuk?ej, ale silnej budowie i tajemnicy skrywanej w duszy. To ?ywy sekret, którego nie pozna? nawet on sam, a ka?dy dzie? przynosi mu now? wiedz?. Pies zdaje si? by? zagubiony i stracony w prawdziwym ?wiecie, gnaj?cy za snem, który zdaje si? nigdy nie spe?ni?. Jest pe?en zagadek, a jego umys?, cho? m?ody i do?? ?wie?y, jest nadpsuty chor? psychik?, która powoli ogarnia i wype?nia go do cna. Jego celem jest ?ycie, si?? - emocje, mistrzem - do?wiadczenie, a bóstwem - Ruda.
'Je?li kiedykolwiek spotkasz kogo? takiego, nie staraj si? zrozumie?, po prostu w niego uwierz, zaufaj i daj ?y? w spokoju. Je?li uzna ci? za kogo? warto?ciowego - wróci w chwale, je?li nie - ... Nie chcesz wiedzie?, do czego mo?e si? posun??... '

~ Z wyrazami szacunku,
Wasz Haiku.

*** Galeria Haiku ***
Powrót do góry
Ruda
Samotnik

PostWysłany: Sob Kwi 09, 2011 8:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

6. "Artemis Fowl" - Eoin Colfer
Sześć tomów (siódmy tylko po angielsku) niesamowitych przygód nastoletniego geniusza, który odkrywa jako pierwszy człowiek technologicznie zaawansowany lud elfów i wróżek żyjący pod powierzchnią ziemi. Jako chciwy i poszukujący rozpaczliwie ojca intrygant zaczyna swoje dzieje splątane z magią, kiedy próbuje wyłudzić od Małego Ludu znaczną ilość złota. Książka ciekawie i przystępnie napisana, zawierająca dużą ilość informacji ze świata i technologii. Logiczna, spójna i wciągająca.

Lavelay

PostWysłany: Nie Kwi 10, 2011 6:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. ,,Pierwszy Krok" Adam Przechrzta

Francuski książę zwany Cieniem nie zna strachu i wygrywa każdą bitwę. Do czasu, gdy napotkał wroga, który lekką ręką zabił żołnierzy 5 legionów i 34 magów bojowych. Ginąc nie widzieli nawet przeciwnika... Czy naprawdę jedyną nadzieją jest porzucenie swego człowieczeństwa?

2. ,,Kroniki smoczej lancy" autorów nie chce mi się pisać

Opowieść o świecie, którego bogowie opuścili w czasie kataklizmu. Elfy oskarżają ludzi, ludzie elfów. Inne rasy też winią ludzi. W końcu główna bogini zła, Królowa Ciemności planuje następna atak. Bohaterzy muszą pokonać wszelkie przeszkody. Są nimi między innymi Tanis Półelf, odrzucony zarówno przez ludzi jak i elfów, Tas, kender, który nie zna strachu, bo żyje przygodą, człowieczy mag, w którego duszy zamieszkał mrok - Raistalin, a także jego brat Caramon. Do tego dwójka barbarzyńców z równin, Flint - krasnolud podgórski, honorowy rycerz - Sturm oraz paru innych.
Czy rasy tego świata w końcu zrozumieją, że muszą zjednoczyć się, by pokonać zło?
Powrót do góry
Miria
Przywódca

PostWysłany: Nie Kwi 10, 2011 6:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

//*gapi się na tytuł tematu, potem na swój post, na końcu na ich... i robi tak zwany czołoblat* Jak my mamy dojść do 10.000.000, jak wy pod jednym numerem jako książkę opisujecie trylogię/sagę?
//Lava, numerujesz źle. xd

9. "Oskar i Pani Róża", Éric-Emmanuel Schmitt
Piękna, wzruszająca i niepozbawiona humoru opowieść. Mimo, że tak krótka - zawiera w sobie wiele uczuć, emocji i mądrości, które nieczęsto w takim stopniu spotyka się w zawiłych sagach. Około dziesięcioletni Oskar jest poważnie chory na białaczkę. Jego przypadek jest śmiertelny, nie zostało mu wiele życia. Ten straszny czas pomaga mu przetrwać pielęgniarka, "ciocia" Róża. Kobieta opowiada mu różne historie z jej życia, niekoniecznie prawdziwe - jak np. wiele wspomnień odnośnie kariery zawodowej zapaśniczki. Oboje wpadają na pomysł, by każdy dzień dodawał dziecku dziesięć lat. W ten sposób przeżywa ich on ponad sto w kilkanaście dni. Wcześnie poznaje smak cierpienia, miłości... a wszystko to opisuje w listach do Pana Boga.
Powrót do góry
Bezimienna
Zastępca

PostWysłany: Nie Kwi 17, 2011 10:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

// Bo ja własną bibliotekę robię, o! xD

10, 11, 12. ,, Ostatni elf " ,,Ostatni smok" i ,,Ostatni ork" Silvana de Mari

Opowieść o Yorshu( skrót od imienia ), ostatnim elfie. Ludzie nienawidzą elfów i przetrzymują je w obozach - do czasu potopu. Obóz, w którym mieszkał Yorsh także został zalany. Spotyka dwójkę ludzi i podróżuje z nimi. Do czasu. Opowieść wzruszająca, pierwsza przy której się popłakałam. Zabawna, szczególnie początek pierwszego tomu. Polecam gorąco.

13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20. Seria ,,Zwiadowcy" John Flanagan

Opowieść o sierocie, Willu, który niespodziewanie dołącza do Korpusu Zwiadowców. Wiele krąży o nich plotek... Jego mistrzem zostaje Halt, ironiczny członek Korpusu, wielce zasłużony, sławiony w legendach. Jedna z moich ulubionych książek.

Dodane po 158 godzinach 32 minutach:

21. ,,Ostatnia przeszkoda" Sieglinde Dick

Opowieść o Sylwii, dżokeju wyścigowym. Już na początku kariery wszystko idzie u niej jak po maśle, zdobywa mistrzostwo praktykantów - wtedy zostaje drugim dżokejem stajni. Ale w drugim sezonie zaczynają się kłopoty...

Za dziedziczn? cen? wygna?am
    Uprzejmo?? z mego serca
    Duch ca?ej prawdy i pi?kna
    Dany w zastaw przez moje pragnienie

Powrót do góry
Padme

PostWysłany: Czw Kwi 21, 2011 6:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Książki, które warto przeczytać to są : Uwaga! Uwaga! KRZYŻACY!!! xD XD XD XD XD Hahaha. Dobry żart, naprawdę... Eeeeh... xD
Powrót do góry
Arieth
Uzdrowiciel

PostWysłany: Czw Kwi 21, 2011 7:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

22. ,,Legenda o Humie" Richard A. Knaak

Kolejna z sagi Dragonlance. Opowiada o rycerzu, który ocalił świat od wiecznej ciemności. I nie, wcale nie poszło mu łatwo. Wyjaśniona jest historyjka laski Majeranka, więc dla mnie książka fajna xD

Miria
Przywódca

PostWysłany: Czw Kwi 21, 2011 8:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

//Bezu, doceniam Twoje starania. Ale ta numeracja została zjechana na początku i... eh. Zaraz zrobię tu porządek. XD
//Sah, nie spamuj. Jesteś Adminką, nie? oO

23. Trylogia Czarnego Maga, Trudi Canavan
Nie no! Jeszcze nikt tego nie dodał?! Rydzu, Beza, Komar?! Zawiodłam się na Was! XD
Rodzaj fantasy. Trylogia ma trzy książki, do tego prequel ("Uczennica Maga") i trzyczęściowy sequel (Trylogia Zdrajcy). Opowiada o magach, którzy uczą się w Imardinie - stolicy Kyralii. Do jedynej szkoły magii w Krainach Sprzymierzonych uczęszczają dzieci zamożnych i ważnych ludzi. Jednak niespodziankę szykuje im Sonea, zwykła dziewczyna ze Slumsów. Podczas Czystki rozwścieczona na magów wypędzających jej rodzinę i przyjaciół z miasta - rozwścieczona wyzwala swoją moc. Przy okazji rani jednego z magów. Przerażona ucieka z miejsca wypadku w przekonaniu, że czeka ją kara śmierci. W ukrywaniu się pomagają jej przyjaciele, potem Złodzieje. W końcu jednak magowie odnajdują ją. I zabierają ze sobą... by stała się jedną z nich. Podczas nauki jednak nie jest jej wcale łatwo. Jej moc jest potężna, a nie brakuje też inteligencji. Mimo to trudno zdobyć jej przyjaciół, a może nawet jest to jedną z przeszkód. Dokazywania są jednak niczym w porównaniu z tym, co czeka ją w przyszłości. Poznając tajemnicę Wielkiego Mistrza Gildii wpada w niemałe kłopoty. Mężczyzna nie chcąc, by wyjawiła jego sekret czyni ją swoją Nowicjuszką. W końcu jednak Sonea odkrywa, że nic nie jest takie jak się wydaje. A Wielki Mistrz Akkarin staje się jej bliższy niż ktokolwiek na świecie.
Powrót do góry
Arieth
Uzdrowiciel

PostWysłany: Czw Kwi 21, 2011 8:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

// Mir, bo prostu ja mam wiele książek do polecenia xD

24. Opowieści z Niebezpiecznego Królestwa J. R. R. Tolkien

Ot, zbiór opowiadań i wierszy Tolkiena. Szczególnie przypadł mi o losach psa imieniem Łazik. A nie będę opowiadać co robi owy psiak.

Naytiri
Samotnik

PostWysłany: Wto Kwi 26, 2011 4:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pewno Mechaniczny Anioł. Czyj? Nie pamiętam. Wiem, że książka super! O demonach, nocnych łowcach, etc. Boże, boże! Sami musicie to przeczytać! KOCHAM!!! To prequel Darów Anioła, a o Miasto Kości się staram w bibliotece :3.

So if he's somewhere near me
    I hope to God he hears me
    There's no one else
    Could ever make me feel
I'm so alive
    I hoped he'd never leave me
    Please God you must believe me
    I've searched the universe
    And found myself
    Within' his eyes

Zdj?cie na avatar: Mork-Raz z dA.
Zdj?cie na logo: Nelleke z dA.
Piosenka: This I Love Guns n'Roses.

Loga: oO
Powrót do góry
Eveline

PostWysłany: Pią Maj 13, 2011 5:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

26. "Eragon". Cudo.
Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Nie Gru 11, 2016 7:02 am    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ruda
Samotnik

PostWysłany: Sob Sie 20, 2011 6:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

27. Uczennica Maga - Trudi Canavan

Prequel Trylogii Czarnego Maga i Trylogii Zdrajcy T. C. osadzony w świecie Krain Sprzymierzonych i znajdujących się poza nimi terenami, włącznie z Sachaką, ale lata przed wydarzeniami, w których główną rolę gra Sonea i Akkarin. Dlatego też Gildii Magów nie ma, Kyralia jest podzielona pomiędzy magów, którzy nie odkryli jeszcze magii uzdrawiającej. Kto więc leczy? Zwykli medycy. Córka jednego z nich, Tessia, nawet się nie spodziewa, jak ważną rolę odegra w magicznej wojnie - a historię rozpoczął o dziwo Sachakanin, który wybrał złą dziewczynę. Uczennica... przypadła mi do gustu bardziej niż Trylogia..., może z tego powodu, że nie ma tutaj rozciągłości i braku akcji, która pojawiała się czasem w TCM. UM podaje również fakty historyczne Kyralii, które wyjaśniają wiele zagadnień. Polecam miłośnikom fantastyki i historii, która wcale nie rozpoczęła się w Gildii Magów.

28. Morze Trolli/Dziki Ogień/Szkoła Bardów - Nancy Farmer

Ta trylogia osadzona w świecie nordyckich bogów, trolli mieszkających w zimnych górach, magicznych przedmiotów i wypraw bez rzeczy udających się na każdym kroku to pozycja bardzo wartościowa. Ktoś, kto interesuje się nordyckimi legendami, będzie bardzo usatysfakcjonowany. Książki wyróżniają się brakiem podziału na dobrych i złych - N. Farmer pokazuje oczami saskiego chłopca Jacka, że nawet okrutni wikingowie mają też dobre strony, a ktoś, kto wydaje się być idealny, również ma swoje wady. Trudno określić, czy ktoś jest dobry, czy zły, i to przypadło mi do gustu bardziej niż idealni przeciwko zepsutym. Chyba tylko Lucy obdarzyłam niezwykłą niechęcią, za to pokochałam Thorgil. Ups, odbiegam od tematu. Polecam... W sumie to wszystkim, ale najbardziej tym, którzy lubią mity i legendy.

29. Złoty Kompas/Magiczny Nóż/Bursztynowa Luneta - Philip Pullman

Innymi słowy - Mroczne Materie. Swego czasu moja ulubiona książka, dosyć kontrowersyjna, więc nie radzę sięgać po nią komuś skrajnie uwielbiającemu Kościół. W sumie to P. P. nie atakuje samego Kościoła, ale pokazuje, do czego może taka skrajność doprowadzić. No i fabuła nie zgadza się z wiarą. Wracając... Książki przeczytałam szybko. Wiele się działo, a ktoś tak wykształcony jak autor sięgnął po fizykę, teologię, filozofię i symbolikę. Postacie pancernych niedźwiedzi, czarownic, dajmonów i aniołów, a także teoria równoległych wymiarów, to wszystko wymienione fragmenty świata przedstawionego i dobre strony trylogii, wcale nie powodujące, że historia jest przeładowana. Lyra i Will, duet z równoległych światów, walczą z niesprawiedliwością, wspomnianą skrajnością i oszukańczą władzą Autorytetu, będąc jedynie dziećmi. Wcale nie taka dziecinna opowieść warta przeczytania.

30. Szepty Dzieci Mgły i inne opowiadania - Trudi Canavan

Zbiór opowiadań autorki Ery Pięciorga, Uczennicy Maga, Trylogii Czarnego Maga/Zdrajcy. Pięć opowiadań zróżnicowanych pod względem treści, gatunku i formy. Wszystkie mnie oczarowały. Szepty Dzieci Mgły, opowieść osadzona w świecie typowym dla autorki, opowiada o magiczce, która zniknęła ze sprawy uratowania dworu przed jej wyjaśnieniem. I któż komu wyjaśni, jak było naprawdę? Szalony Uczeń - obowiązkowe dla wielbicieli UM-TCM-TCZ. Autorka, zamiast zanudzać, wybrała jako narratorkę siostrę oszalałego Tagina, Indrię. Opowieść o lojalności, ofiarności i wyborach pomiędzy dobrem kraju a własną rodziną jest lepsza niż tylko bawienie się grozą. Markietanka - ten tytuł nazywa Kalę, bohaterkę opisywaną przez pewnego żołnierza. Nie jest to zwykła panna do towarzystwa... Przestrzeń dla siebie najbardziej mnie zaskoczyła. Pozytywnie. Pisana w formie pamiętnika historia kobiety - malarki konkretniej, która w nowym domu odnalazła wyjątkowy pokój... Czas na malowanie wydał się jej wspaniałym darem. Na początku. Nic jednak nie jest za darmo... Biuro Rzeczy Znalezionych również nie wydało mi się tą typową, magiczną Canavan. Przyjemne opowiadanie o... Zgubieniu parasola. Wybranie innego z biura jednak skaże główną bohaterkę, Trinity, na konsekwencje. Kończąc - opowiadania są ciekawe, a książka wciąga i czyta się ją bardzo szybko.

31. 7 razy dziś - Laurel Oliver

Nie do końca Dzień Świstaka. Siedemnastoletnia Sam Kingston przy powrocie z imprezy staje się uczestniczką tragedii, która doprowadza do... Obudzenia się i zorientowania, że jest kolejny raz ten sam dzień. Bohaterek nie polubiłam, typowe królowe amerykańskiej szkoły. W ogóle nie lubię takich książek dla młodzieży, ale ta mnie wyjątkowo wciągnęła. Mimo luźnego języka opowiada o naprawianiu własnych błędów i przemianie na lepsze...

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum filestorm.forumoteka.pl Strona Główna -> Offtop -> Media Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Szybka odpowiedź
Użytkownik:
Wynik działania: 3+4 =

Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach