Forum filestorm.forumoteka.pl Strona Główna filestorm.forumoteka.pl
Opis Twojego forum

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Sprawy techniczne forum
Idź do strony 1, 2  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum filestorm.forumoteka.pl Strona Główna -> Archiwum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ruda
Samotnik

PostWysłany: Nie Mar 13, 2011 4:26 pm    Temat postu: Sprawy techniczne forum Odpowiedz z cytatem

1. STATYSTYKI - obecny system polega na tym, że każda ranga ma z góry ustalone statystyki. Podwyższać może je tylko Stowarzyszenie Krwawej Zemsty, acz zamierzam wprowadzić treningi dla innych psów. Czy system jest dobry? Jeżeli nie, co wprowadzilibyście w zamian, np. punkty do rozdania dla dorosłego psa i szczeniaka? Jakie widzicie wady lub zalety w tych systemach, co uważacie za najlepsze?

2. SKLEPIK - jakie przedmioty do kupienia wprowadzić, jakie usunąć ze sklepu? Oczywiście nie mówię o supermarkecie, bo jest to głównie miejsce spotkań czy szczenięcych zabaw w ciucholandach xd

A teraz - piszcie, czy jesteście za, czy przeciw, co sądzicie o systemach statystyk i sklepie z przedmiotami. Gdy coś uzyska większe poparcie, zostanie wprowadzone. Forum może nie wymaga gruntownych zmian, ale minimalne mogą poprawić szczegóły. Oczywiście każdy może mieć inne zdanie. Ten temat został utworzony po to, by wypowiedzi mogły złożyć się w większość czy mniejszość. Zapraszam do wypowiadania się!

Sylwia

PostWysłany: Nie Gru 11, 2016 7:00 am    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Haiku
Samotnik

PostWysłany: Nie Mar 13, 2011 4:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też mogę tu pisać?
Haiku to barwny mieszaniec o bia?ym futrze z marmurowymi znaczeniami, lodowatych ?lepiach, smuk?ej, ale silnej budowie i tajemnicy skrywanej w duszy. To ?ywy sekret, którego nie pozna? nawet on sam, a ka?dy dzie? przynosi mu now? wiedz?. Pies zdaje si? by? zagubiony i stracony w prawdziwym ?wiecie, gnaj?cy za snem, który zdaje si? nigdy nie spe?ni?. Jest pe?en zagadek, a jego umys?, cho? m?ody i do?? ?wie?y, jest nadpsuty chor? psychik?, która powoli ogarnia i wype?nia go do cna. Jego celem jest ?ycie, si?? - emocje, mistrzem - do?wiadczenie, a bóstwem - Ruda.
'Je?li kiedykolwiek spotkasz kogo? takiego, nie staraj si? zrozumie?, po prostu w niego uwierz, zaufaj i daj ?y? w spokoju. Je?li uzna ci? za kogo? warto?ciowego - wróci w chwale, je?li nie - ... Nie chcesz wiedzie?, do czego mo?e si? posun??... '

~ Z wyrazami szacunku,
Wasz Haiku.

*** Galeria Haiku ***
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ruda
Samotnik

PostWysłany: Nie Mar 13, 2011 4:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jasne.
Thalia
Strażnik w.

PostWysłany: Nie Mar 13, 2011 4:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Statystyki - jak dla mnie dobre są te, które są teraz. Zwłaszcza, jeśli dojdą treningi.

Sklepik - nie wiem. Zioła bym zostawiła. Bo nie wszystkie można tam znaleźć, np. do trucizn i antidot. Tutaj za bardzo nie mam zdania. Można by w sumie dorzucić coś ludzkiego, choć psy się tu zagospodarowały już jakiś czas temu... szczerze nie wiem, uznajcie to za brak wypowiedzi.
Powrót do góry
Alasca
Zabójca

PostWysłany: Nie Mar 13, 2011 5:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. Statystyki - dobrze jest jak jest. Grałam na forach z ustalonymi, jak i na forach z rozdaniem punktów. Różnicy nie widać, poza tym nie liczą się tylko statystyki. Ważna jest taktyka, umiejętność fajnego pisania postów. Dodam, że, moim zdaniem, Przywódca raczej jest silniejszy od zwyczajnego psa. Szczeniak taż, nie powali dorosłego psa. Jeżeli właśnie chodzi o porwanie Przywódcy czy zastępcy, to zbiorowo siła powinna (nie wiem, czy tak jest) się sumować, a szybkość być średnią arytmetyczną (z tą szybkością pomysł jest rzucony na szybko).

2. Sklepik - odrobinę mi do psów nie pasuje, ale to urozmaicenie i mi się podoba, nie mówię, że go nie chcę. Tak, powinno być więcej rzeczy do kupienia, nie tylko składniki, rzadkie (czyli takie, którego w lesie nie znajdziesz) jedzenie. Trochę sprzętu, jakieś miski, składniki trucizn i inne, coś można wymyślić, nawet oddzielny temat do tego. Spieracie się, że składniki można znaleźć. Owszem, ale nie wszystkie. Poziomki, mięta, mlecz - tak, ale już np. żeń szeń, hibiskus - takie coś jest trudne do zdobycia (nie wiem, na jakim kontynencie mieści się Filestorm) - żeń szeń rośnie tylko w Chinach, Korei, hibiskus kwitnie tylko jeden dzień (sprawdzone, informacje na forum są zgodne z prawdą). Sklepik - tak, tylko więcej rzeczy i, ewentualnie, podział na więcej działów tematycznych.
+ Szakale dolary służą do sklepiku, okupu i nie wiem, czego jeszcze. Można dodać więcej rzeczy z nimi, ale nie trzeba.

+ Ode mnie z poprzedniego tematu

3. Warsztaty - nie wypowiadam się za dużo - ktoś lubi to robić, nie oczekuje nic w zamian - jego decyzja, jego sprawa. Liczy się styl, praca. Ktoś, kto jest pewny swych umiejętności robi to za opłatą. Osobiście nie zrobiłabym płatnego warsztatu, nie zawsze obrazki wychodzą. A robię to z nudów, gdy nie mam, co robić. Nie można (a przynajmniej nie powinno się) narzucać, że "Warsztaty muszą/nie mogą być za opłatą." Koniec.

4. Styl - tu powiem tak - obecny mi się, podoba, jest ciepły, przyjemny. Zmiana nie byłaby zbyt dobra, wszystko robione było i jest pod tą kolorystykę i styl, teraz trzeba by było zmieniać obrazki, czcionki, itp. Teraz coś ode mnie - kiedyś lubiłam ciemne kolorystyki, potem zaczęły razić po oczach. Szarawe, beżowe - delikatne, nie fluorescencyjne kolory są fajne. Białe - dosyć puste. Ostatnio na module phpbb nie ma fajnych stylów. Wszystkie puste, zimne, bez wyrazu. Rozciągają stronę, mają dziwne i wielkie znaczki. Trudno teraz o ciekawy i nie rażący styl.

Tyle ode mnie, zobaczymy, może coś dojdzie. Dziękuję.

Pos?uchaj...
Stój, zamknij
?lepia i...
Pos?uchaj.
Pos?uchaj, jak
Wiatr szepcze ci do ucha...
Nie. Nie patrz na mnie, tylko s?uchaj.
Nie odrywaj my?li od wa?nego przekazu...
S?uchaj.
Nie odczytasz tego szeptu od razu...
Musisz trwa? w
wietrze zimy srebrzystej...
Tak mro?nej, tak pi?knej, o duszy delikatnej i czystej.
Pos?uchaj...
Co s?yszysz?
Wiesz ju??
A teraz otwórz
?lepia i spójrz. Czyje to spojrzenie?
Czy czujesz moj? obecno??, która daje ?ycia tchnienie?
Tak... Srebro zimy to ja.
Dusza
srebrzysta.
I tak krystalicznie czysta.

Pretty stworzy?a dla mnie ten wiersz,
Angel - wykona?a avatar.
Dzi?ki wielkie! Uwielbiam was.

My avatars: xx
Powrót do góry
Haiku
Samotnik

PostWysłany: Nie Mar 13, 2011 6:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

// Nie wiem po co powstał ten temat, skoro tuż obok toczy się rozmowa na ten sam temat. o.O //

STATYSTYKI - Jak już pisałam - nie przeszkadza mi to, że są narzucane odgórnie. O wiele bardziej zgrzyta mi fakt ogromnej rozbieżności w ich wartościach (np. Przywódca: 65 siły i szybkości kontra samotnik: 25 siły i szybkości) oraz niemożliwość ich rozwijania. Statystyki, które są narzucone, po pierwsze: nie mówią nic o samej postaci i tym, jak się ona kształtuje (bo na przykład jedna postać wolałaby być silniejsza niż szybsza itp.). W dodatku, niemożliwość ich rozwijania tym bardziej sprawia, że rozgrywka jest tylko prowadzonymi rozmowami, bez różnorodności akcji i interakcji między postaciami.
Ja rozumiem i nawet popieram, że Przywódca jest silniejszy i w ogóle, ale jeśli zdobywa władzę ot tak, bez usilnej pracy na to konto, jego bonusy nie powinny być aż tak duże.
Ponadto, w rozmowie 'obok' padło, że siłę i szybkość przezwyciężyć można sprytem i pomysłowością, gdyż MG uzna ciekawy opis sytuacji za wartościowy, dające przewagę. Nikt jednak nie odpowiedział mi, co będzie kiedy dojdzie do starcia między dwiema postaciami: dużo silniejszą i dużo słabszą, gdy obie piszą równie ładnie rozbudowane, dokładne i porządne posty. Wciąż o to zapytuję.

SKLEPIK - Nie, nie, nie... Nic nie kasować, ale dodać - owszem. Jak dla mnie wystawienie na sprzedaż kilku ludzkich wytworów byłoby ciekawe. plus możliwość kupna trucizn i antidotów, bo jak nie tam, to gdzie je kupić?
Mówicie, że tylko w sklepie dostać można zagraniczne rośliny - i fajnie, ale w takim razie, skoro dane rośliny nie występują w danym klimacie, to po co tworzyć mikstury zawierające niewystępujące w TEJ naturze rośliny czy inne składniki? O wiele lepiej byłoby, moim zdaniem, do wytwarzania mikstur używać roślin, dostępnych w tym regionie. Wówczas nie trzeba by było kupować ich, a Medycy mogliby się bardziej zaangażować.
Podbijam Alascę w kwestii dodania możliwości wydawania kasy.

Haiku to barwny mieszaniec o bia?ym futrze z marmurowymi znaczeniami, lodowatych ?lepiach, smuk?ej, ale silnej budowie i tajemnicy skrywanej w duszy. To ?ywy sekret, którego nie pozna? nawet on sam, a ka?dy dzie? przynosi mu now? wiedz?. Pies zdaje si? by? zagubiony i stracony w prawdziwym ?wiecie, gnaj?cy za snem, który zdaje si? nigdy nie spe?ni?. Jest pe?en zagadek, a jego umys?, cho? m?ody i do?? ?wie?y, jest nadpsuty chor? psychik?, która powoli ogarnia i wype?nia go do cna. Jego celem jest ?ycie, si?? - emocje, mistrzem - do?wiadczenie, a bóstwem - Ruda.
'Je?li kiedykolwiek spotkasz kogo? takiego, nie staraj si? zrozumie?, po prostu w niego uwierz, zaufaj i daj ?y? w spokoju. Je?li uzna ci? za kogo? warto?ciowego - wróci w chwale, je?li nie - ... Nie chcesz wiedzie?, do czego mo?e si? posun??... '

~ Z wyrazami szacunku,
Wasz Haiku.

*** Galeria Haiku ***
Powrót do góry
Thalia
Strażnik w.

PostWysłany: Nie Mar 13, 2011 6:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja chciałam tylko odnieść się do wypowiedzi w tamtym temacie. Że ktoś przyszedł, machnął łapą i tyle, a przeciwnik się rozpisywał.
Jest przecież MG Walk. A wątpię, że Ruda pozwoli na takie "uderzył go jedną łapą i odesłał do Pekinu". Nie, ja wiem, że Rydz ceni sobie logikę. Dlaczego? Na innym forum miałyśmy kolegę dość... niecierpliwego.
Powrót do góry
Haiku
Samotnik

PostWysłany: Nie Mar 13, 2011 6:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Thalia - znów nie łapiesz o czym mówię. Pisałam wyraźnie (a przynajmniej tak mi się zdawało o.o), że chodzi mi o to, co się dzieje, kiedy ścierają się w walce dwie postaci, piszące równie dobrze, długo i dokładnie, ale jedna z nich jest dużo silniejsza. Nie biorę pod uwagę sytuacji, w której siłacz pisze zawile, długie posty, a słabeusz odwala fuszerkę i dziwi się, że przegrywa. Biorę pod uwagę tylko sytuację, kiedy oboje piszą równie dobrze. Wówczas jedynym wskaźnikiem przewagi są statystyki, na które słabszy nie miał wpływu, bo były nadawane odgórnie.

~ Z wyrazami szacunku,
Wasz Haiku.

*** Galeria Haiku ***
Powrót do góry
Bezimienna
Zastępca

PostWysłany: Nie Mar 13, 2011 6:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

STATYSTYKI
Jeśli wejdą treningi, o czym z Rudzią trochę popisałam to świetnie. Nada to fabule realizmu. Podoba mi się aktualny system, a co do wcześniejszej wypowiedzi Haiku - właśnie wtedy mają zadziałać statystyki Wink

SKLEPIK
E tam, dla mnie SZD są po to, by kolekcjonować.

Za dziedziczn? cen? wygna?am
    Uprzejmo?? z mego serca
    Duch ca?ej prawdy i pi?kna
    Dany w zastaw przez moje pragnienie

Powrót do góry
Haiku
Samotnik

PostWysłany: Nie Mar 13, 2011 6:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bezimienna napisał:
STATYSTYKI
[...] a co do wcześniejszej wypowiedzi Haiku - właśnie wtedy mają zadziałać statystyki Wink

A więc tak czy siak, nie ma szans na wygranie z porządnym, ale lepiej 'wyposażonym' przeciwnikiem... Nadal nie podoba mi się ten stan rzeczy.

~ Z wyrazami szacunku,
Wasz Haiku.

*** Galeria Haiku ***
Powrót do góry
Homer
Samotnik

PostWysłany: Wto Mar 15, 2011 4:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[guote]plus możliwość kupna trucizn i antidotów, bo jak nie tam, to gdzie je kupić? [/quote]

A mam pomysł, co też dało by nowe zastosowanie SZD. Można by kupować trucizny i antidota u psów, które miały by najwyższe zielarstwo. (Uzdrowiciele, nasza "Trucicielka roku"), a oni by robili je na zamówienie.
Powrót do góry
Thalia
Strażnik w.

PostWysłany: Wto Mar 15, 2011 5:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale oni będą mogli odmówić? :>
Powrót do góry
Ruda
Samotnik

PostWysłany: Pią Mar 18, 2011 11:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do statystyk - zostają te ustalone, zostaje ten system, który jest. Niedługo zostaną wprowadzone sale treningowe lub coś innego, ale o tej samej funkcji, co hale Stowarzyszenia Krwawej Zemsty... Rozwijać będzie można szybkość oraz siłę do sześćdziesięciu punktów. Zielarstwo nie będzie miało możliwości rozwijania jako pięć dla Uzdrowiciela. Dziękuję za wypowiedzi.

Jeżeli chodzi o sklep... Zostaną w nim zioła nierosnące na Filestorm'owej szerokości geograficznej, o których wspomniała Alasca. Każdy będzie mógł wzbogacić się, oddając fabularnie zrobione mikstury do sklepu, by potem je sprzedać.

Homer
Samotnik

PostWysłany: Wto Mar 22, 2011 7:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uwaga, natchnienie. Które właściwie zesłała Rude.

Usuńmy statystyki całkiem. Czemu? Bo tam, nie zawsze są praktyczne. W takim razie co będzie decydować? W pierwszej kolejności - post. Nie chodzi tylko o to, żeby był na kartkę A4, a by był szczegółowo opisany np. atak, leczenie, tworzenie trucizny. Co jeśli w walce będą podobne? Nigdy nie będą takie same - a sprawne oko MG nie jedno potrafi wyłapać. A poza tym MG zna się na swojej robocie, i w ostateczności to on decydował by.
Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Nie Gru 11, 2016 7:00 am    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Aisha

PostWysłany: Wto Mar 22, 2011 7:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. Statystyki. Jak dla mnie są ważne, ale wiadomo chyba, że zabójca będzie silniejszy od normalnego członka, ale udało mi się zauważyć ile szans wygrania jakiejkolwiek walki zależy także od umiejętności i długości pisania postów.Ja na przykład pisze okropnie, ale da się przeżyć.Uważam też, że ranga posiadająca większe statystyki powinna być też np.mądrzejsza, bardziej doświadczona w tym co robi, a powiedzmy, że walczy.Jak dla mnie wiadomo że Pies z umiejętnościami Wojownika wygra z Uzdrowicielem : D

2.Sklepik. Tutaj nie mam zdania, nie potzrebuję go do życia, ale w sumie przeżyję także z nim.
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum filestorm.forumoteka.pl Strona Główna -> Archiwum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach