Forum filestorm.forumoteka.pl Strona Główna filestorm.forumoteka.pl
Opis Twojego forum

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kilka spraw technicznych
Idź do strony 1, 2  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum filestorm.forumoteka.pl Strona Główna -> Archiwum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Haiku
Samotnik

PostWysłany: Nie Mar 13, 2011 11:49 am    Temat postu: Kilka spraw technicznych Odpowiedz z cytatem

Przyglądałam się temu forum od jakiegoś czasu i wreszcie zdecydowałam się na rejestrację. Zwlekałam jednak aż tak długo, ponieważ jest kilka rzeczy, które mi nie pasują tak do końca.

1. Statystyki
Dlaczego statystyki ustalone są odgórnie? Jest to nie fair, ponieważ wystarczy porównać wartości statystyk dla Przywódcy z np. samotnikiem. Prawie trzykrotnie wyższe ma Przywódca. Idąc tą drogą, niemożliwym jest, by rozpoczęła się jakaś akcja, w której samotnik albo podrzędny członek stada podstępem dopadł Przywódcę, by się go pozbyć. To tylko przykład, ale takie akcje nadają wartości forum, coś się dzieje.
O wiele lepiej jest, gdy podaje się określoną ilość punktów do dowolnego rozdzielenia na statystyki (np. 50 dla dorosłego psa, 20 dla szczeniaka).

2. Szakale Dolary
Do czego służą? Nie widziałam nigdzie wzmianki na ich temat.

3. Warsztaty
Czy wszyscy tutaj wykonują zamówienia tylko darmowo? o.o

4. Kolorystyka forum
Dałoby się zorganizować drugi styl forum? Ciemne wyglądają lepiej... Wystarczyłoby choćby szare, bo ten beż mnie nieco odrzuca.

Na razie tyle. Dziękuję. x3

Haiku to barwny mieszaniec o bia?ym futrze z marmurowymi znaczeniami, lodowatych ?lepiach, smuk?ej, ale silnej budowie i tajemnicy skrywanej w duszy. To ?ywy sekret, którego nie pozna? nawet on sam, a ka?dy dzie? przynosi mu now? wiedz?. Pies zdaje si? by? zagubiony i stracony w prawdziwym ?wiecie, gnaj?cy za snem, który zdaje si? nigdy nie spe?ni?. Jest pe?en zagadek, a jego umys?, cho? m?ody i do?? ?wie?y, jest nadpsuty chor? psychik?, która powoli ogarnia i wype?nia go do cna. Jego celem jest ?ycie, si?? - emocje, mistrzem - do?wiadczenie, a bóstwem - Ruda.
'Je?li kiedykolwiek spotkasz kogo? takiego, nie staraj si? zrozumie?, po prostu w niego uwierz, zaufaj i daj ?y? w spokoju. Je?li uzna ci? za kogo? warto?ciowego - wróci w chwale, je?li nie - ... Nie chcesz wiedzie?, do czego mo?e si? posun??... '

~ Z wyrazami szacunku,
Wasz Haiku.

*** Galeria Haiku ***
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sylwia

PostWysłany: Nie Gru 11, 2016 7:02 am    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Thalia
Strażnik w.

PostWysłany: Nie Mar 13, 2011 12:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mogę się wypowiedzieć? ^_^

1. Na wielu forach są tegoż rodzaju statystyki. Może Admince chodziło właśnie o uniwersalność? Nie wiem. W każdym razie - Samotnik lub zwykły członek Klanu faktycznie w otwartym starciu nie miałby wielkich szans. Jednakże podstęp i spryt często skutkują. Podejście od tyłu, trucizna... mniejsza o to. Jak dla mnie najważniejsza jest inteligencja i pomysłowość, ale - ja jestem wariatką (i spróbujcie mi tu zaprzeczyć, o!). Tutaj nie mam do końca wyrobionej opinii. Niech się inni wypowiedzą.

2. Szakale Dolary to po prosu - pieniądze. Waluta Filestorm. Możesz za nie kupić ubranka... em... jedzenie, klatki, zioła lecznicze. Miejsca gdzie można je wydać to (podaję linki): Sklep w Centrum Miasta i Supermarket. W tym ostatnim zostawiasz według swojej woli. Oprócz tego Szakale Dolary można (a przynajmniej tak mi się wydaje) komuś ukraść, podarować... służą też oczywiście jako okup.

3. To są po prostu bardzo mili userzy. x3

4. Tu się nie wypowiadam. Przyznam jednak, że opinie są podzielone. Większość for ma ciemną kolorystykę i ludzie już się do tego przyzwyczaili, podoba im się. Inni twierdzą, że to forum poprzez wygląd (i userów) sprawia miłe wrażenie, któremu towarzyszy przyjemna, rodzinna atmosfera. Filestorm tym się wyróżnia. Czy zostanie zmienione czy nie...? Tu również za bardzo nie mam opinii.

To tyle z moich zawiłych wywodów. Dziękuję. Smile
Powrót do góry
Ruda
Samotnik

PostWysłany: Nie Mar 13, 2011 12:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. Każda forma rozdawania statystyk była przez administrację rozpatrywana. Zdecydowałyśmy się na ogólne rozdanie - każdy członek sam wybiera sobie rangę. Takie rozdanie ma też zachęcać do zapisywania się do klanu, gdzie statystyki są wyższe. Sam wybierasz sobie, gdzie masz się zapisać i jaką rangę wybrać (chyba że akurat jest zajęta). Owszem, ma to swoje minusy, ale twój przykład również. A na przykład zielarstwo? Tutaj musiały po prostu być od razu ustalone statystyki, gdyż niemożliwym jest, by taki Członek znał się na tym bardziej niż Uzdrowiciel... Podsumowując, nie mam nic do obecnego systemu. Oczywiście forum nie jest z góry ustalone i jeżeli większość opowie się za twoją propozycją, system zostanie zmieniony. :3 Tak więc niech użytkownicy się wypowiadają, ja już to zrobiłam.

2. Widzę, że Thalia już ci to wyjaśniła. Nie mogłabym wykasować Szakalich Dolarów, ponieważ niektórym nie chce się szukać ziół, a w sklepie bardzo łatwo je kupić, przynajmniej niektóre. Może się też zdarzyć, że któryś z klanów potrzebowałby klatki.

3. Mam nadzieję, że to ci nie przeszkadza x3 Po prostu niektórzy lubią bawić się grafiką i nie oczekują zapłaty. Jeżeli np. chciałabyś założyć avatarnię z zapłatami - proszę bardzo. Darmowe avy to chyba nie jest minus forum?

4. Opinie są podzielone, jak napisała Thalia. Ja na przykład mam już dosyć ciemnych for. Ich ogrom mnie przeraża, poza tym psuję sobie wzrok pisząc jasne litery na ciemnym tle. Przynajmniej tak sądzę. Nie widziałam ani jednego forum ze stylem, który ma Filestorm. To je wyróżnia, niektórzy też sądzą, że panuje dzięki temu stylowi ciepła atmosfera. Cała grafika jest robiona ku niemu - nie zmienimy jej dla innego. Oczywiście można by zrobić dwa style do wyboru, ale co wtedy np. z niepasującym do ciemności logiem i grafiką?

Mimo rzeczy, które wymieniłaś, dziękujemy za rejestrację x3

Przypominam, że wszyscy mogą się tu wypowiadać, nie tylko np. ja czy Sahara.

Haiku
Samotnik

PostWysłany: Nie Mar 13, 2011 12:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. Tyle że cechy postaci nie powinny być narzucane. Owszem, Przywódcy powinni mieć bonusy, ale nie aż tak drastycznie wybijające spośród innych postaci.
Ponadto, nie wierzę by jakikolwiek Mistrz Gry uznał że sprytniejsza i bardziej podstępna postać ma szanse z postacią o wiele silniejszą czy szybszą. To mi po prostu koliduje.

Poza tym... Da się jakoś rozwijać statystyki?

2. Ach.. *czyta sklepy* Ale w tych sklepach nie ma niczego przydatnego. Oprócz klatki. Na co komu ciuchy czy zabawki? KUPOWANIE ZIÓŁ? o.O To już nie łaska wybrać się na poszukiwanie ziółek? Po co się starać jak można iść na łatwiznę i kupić ziółka... Ech...
Nie da się dodać czegoś bardziej pożytecznego, typu nóż do obrony, dodatkowe liny do porwań, eliksiry dające przewagę albo trucizny specjalnie zamawiane?

3. Czyli... jeśli założę Warsztat za kasę to nie będę mieć żadnych chętnych? Świetnie...

4. Nie chodzi mi o narzucenie tylko ciemnej barwy wg mojego widzi-mi-się, lecz by DODAĆ możliwość wyboru ciemniejszego stylu. Osobiście zawsze wolalam ciemne kolorystyki for, ponieważ na ich tle ładniej wyglądają barwy avatarów, podpisów. Ponadto są przyjemniejsze w odbiorze, przynajmniej.
I dlatego chciałabym mieć możliwość wyboru między ciemnym forum a jasnym (które, mnie osobiście i kilka znanych mi osób - odrzuca).

Haiku to barwny mieszaniec o bia?ym futrze z marmurowymi znaczeniami, lodowatych ?lepiach, smuk?ej, ale silnej budowie i tajemnicy skrywanej w duszy. To ?ywy sekret, którego nie pozna? nawet on sam, a ka?dy dzie? przynosi mu now? wiedz?. Pies zdaje si? by? zagubiony i stracony w prawdziwym ?wiecie, gnaj?cy za snem, który zdaje si? nigdy nie spe?ni?. Jest pe?en zagadek, a jego umys?, cho? m?ody i do?? ?wie?y, jest nadpsuty chor? psychik?, która powoli ogarnia i wype?nia go do cna. Jego celem jest ?ycie, si?? - emocje, mistrzem - do?wiadczenie, a bóstwem - Ruda.
'Je?li kiedykolwiek spotkasz kogo? takiego, nie staraj si? zrozumie?, po prostu w niego uwierz, zaufaj i daj ?y? w spokoju. Je?li uzna ci? za kogo? warto?ciowego - wróci w chwale, je?li nie - ... Nie chcesz wiedzie?, do czego mo?e si? posun??... '

~ Z wyrazami szacunku,
Wasz Haiku.

*** Galeria Haiku ***
Powrót do góry
Thalia
Strażnik w.

PostWysłany: Nie Mar 13, 2011 12:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. Stowarzyszenie Krwawej Zemsty (SKZ) założone przez byłą Zabójczynię Klanu Cienistych Kłów, Bezimienną, ma specjalną salę treningową do rozwijania siły - co do reszty umiejętności to nie wiem, czy się tam da. Aby zostać członkiem trzeba mieć ładną Kartę Postaci i porozmawiać z założycielką. A reszta... tacy asasyni, jak się Beza wyraża.

2. Skoro są, to są. Nie widzę problemu. A nóż, lina? To forum o psach. Nóż to co najwyżej chyba w zęby, gdzie i tak mamy ostre kły.

3. Skoro chcą, to niech mają darmowe. Nikt im nie kazał zakładać. A co do tego, że nikt nie będzie chciał? Zależy jak dobre są Twoje avatary. x3

4. Szczerze - nie wiem. Mi tam się podoba.
Powrót do góry
Ruda
Samotnik

PostWysłany: Nie Mar 13, 2011 12:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. Owszem, bonus rozwijania statystyk ma Stowarzyszenie Krwawej Zemsty posiadające własną salę treningową. To też ma zachęcić do zapisywania się tam. Na razie nie ma innego sposobu, ale planuję coś wprowadzić. Oczywiście nie zrobię tego, dopóki forum nie zdecyduje o systemie rozdawania statystyk x3

2. Ciuchy? Przecież tam nie ma żadnych ciuchów. Zabawki lubią szczeniaki. I tak, niektórym się nie chce - a poza tym KCK ma ślepego Uzdrowiciela. I co, też ma chodzić na takie poszukiwania? Dużo łatwiej jest coś kupić, poza tym w sklepie nie ma wszystkich ziół. Liny? A widziałaś kiedyś psa z liną? Bo ja nie. Eliksiry dające przewagę to bardziej ludzkie energetyki lub jakaś magia, a tego nie chcemy. Trucizny robią tylko ci, którzy potrafią, ale jeżeli forum chciałoby wprowadzić je do sklepu, chętnie otworzę ankietę :3

3. Podzielam opinię Thalii w jej poście nade mną.

4. Cała grafika i większość avatarów ma ciemne ramki, które na ciemnym tle zlewają się i powstaje takie... Emm... Coś. http://filestorm.mojeforum.net/index.php?xs_preview=st.0.subBlack&sid=3bfcd7bc4559556a29ee493ed1926e58

Haiku
Samotnik

PostWysłany: Nie Mar 13, 2011 12:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. Cóż... strategia nagradzania za przybycie do Klanu jest sensownym pomysłem, jednak nadal nie podoba mi się ta rozbieżność. Moim zdaniem, różnica powinna być mniejsza, a zachęty by zapisywać się do Klanów winny być bardziej różnorodne, jak na przykład: dodatkowe SZD, dodatkowe przywileje... Doskonale pomaga w tym charyzma postaci, dzięki której można wręcz oczarować samotnika, który zapragnie przyłączyć się do stada (ja mam np. taki zamiar, by Haiku kogoś poznał, kto zaciągnie go do Klanu).
Ponadto, jeśli już stawiamy hale treningowe to dlaczego nie ma takich w pozostałych Klanach? Nie mówię o sile, ale np. na szybkość.
I jeszcze coś: czy Mistrzowie Gry mogą organizować jakieś akcje w celu zdobycia doświadczenia ( w tym statystyk) dla np. samotnika? Chętnie bym w czymś takim wzięła udział.

2. Skoro fabuła forum dzieje się w mieście to można dodać kupno ludzkich specyfików, ot, dla zabawy, na przykład pasty do zębów, by kły lśniły, albo fiolet do odkażania ran, którym postać będzie szpanować, że ma fioletowe ślady (albo krew 8D). Można dodać np. obrożę albo poduszki czy koce... Skoro nie dla 'bonusów' to choćby na funu, bo w przeciwnym razie nie widzę sensu posiadania SZD jak nie ma ich na co wydać.

Czy można pójść do supermarketu, gdzie MG przeprowadzi akcję, podczas której postać np. ukradnie coś ze sklepu albo zyska coś innego niż oferuje psi sklep (kradnąc, kupując lub znajdując)?

3. Hmm.. Spróbuję otworzyć biznes. Wiele osób bardzo ceni sobie moją twórczość. Jednak za darmo nie bardzo chce mi się działać.

4. Nie mówię, że chcę czarnej kolorystyki. Może być ciemnoszara albo jakakolwiek byleby była ciemniejsza. Wówczas zniosę nawet to, że obrazki mogą kolorystycznie nie pasować. x3

~ Z wyrazami szacunku,
Wasz Haiku.

*** Galeria Haiku ***
Powrót do góry
Thalia
Strażnik w.

PostWysłany: Nie Mar 13, 2011 12:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mi się nie chce wypowiadać, bo mam leniwca. Więc na razie tylko do kolorystyki nawiążę x3

Czy nie mogłabyś, Haiku, np. ustawić sobie w ustawieniach profilu styl, jaki by ci pasował?
Powrót do góry
Haiku
Samotnik

PostWysłany: Nie Mar 13, 2011 12:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Thalia napisał:

Czy nie mogłabyś, Haiku, np. ustawić sobie w ustawieniach profilu styl, jaki by ci pasował?

// W sumie to realnie jestem dziewczyną. XD //
Hmm.. najwidoczniej przegapiłam taką możliwość... *testuje* ...nic z tego. W ustawieniach forum najwyraźniej jest zabronione by użytkownik miał wybrany przez siebie styl.
Aczkolwiek, o taką opcję mi chodzi. O nic więcej nie proszę, rly. Wink

~ Z wyrazami szacunku,
Wasz Haiku.

*** Galeria Haiku ***
Powrót do góry
Thalia
Strażnik w.

PostWysłany: Nie Mar 13, 2011 12:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

//Wybacz. XD //

Ale w PA chyba się da Uzytkownikowi ustawić, co, Rudzia Question
Powrót do góry
Homer
Samotnik

PostWysłany: Nie Mar 13, 2011 1:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. Mi to nie przeszkadza. Czemu? Grałam na forach z manualnym wybieraniem dla siebie statystyk, mając dla siebie pareśtam punktów do rozdania. Grałam na takim z ustalonym. I to mi nie przeszkadza, na prawdę. Mam być MG na wojnie. I myślisz, że jak ktoś z 50 siły napisze "Podszedł i zamachnął się łapą", to że nie wezmę pod uwagę tego, że ktoś ze, strzelam, 40 siły rozpisze się na 5 linijek dokładności swojego ataku? Chociaż faktem jest, że nie przesadzajmy - szczeniak nie pokona dorosłego psa.

2. Można dodać parę rzeczy do sklepów, nic nie stoi za przeszkodą. Ale każdy może tam kupować co chce. I jak wspomniała Ruda - Homer jest ślepy. Nim kupuję zioła w sklepie. I zarzucisz mi pójście na łatwiznę, skoro staram się nim grać realnie jako ślepemu? Fakt - ma bardziej wyczulony węch. Ale co powiesz np. na wiosnę, gdzie teoretycznie jest wszędzie tyle zapachów, że nawet trudniej będzie mu się orientować za pomocą nosa przy samym chodzeniu. Zabawki, koce.. Jak ktoś chce, to kupi. Nie, to nie. Noże.. Psy mają kły. Ale jak chce, kto mu zabroni.

3. Jeśli rzeczywiście twoje wyroby cieszą się taką popularnością, to chyba nie pożałujemy kilku SZD na nie, czyż nie?

4. Mi ta kolorystyka jak najbardziej pasuje. Beż to ciepły, przyjazny kolor. Gram na forach z czarną kolorystyką - pasuje mi ona. Grałam na forach z białą kolorystyką - to było koszmarne i rażące w oczy. Grałam na forach z szara - jest ok. Przez krótki okres grałam też na forum z podobną, beżową kolorystyką. To przyjazny kolor, i na prawdę pasujący do nastroju forum, który nadaje nie tylko grafika, ale i sami użytkownicy.
Powrót do góry
Haiku
Samotnik

PostWysłany: Nie Mar 13, 2011 1:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. Nie popadajmy w skrajności. Homer, sytuacja którą opisujesz to jest skrajność, o której nie pisałam. Ale co wtedy gdy silny pies z, dajmy na to, tymi pięćdziesięcioma punktami siły i czterdziestoma szybkości opisze długi, ładny, wartościowy post, w którym opisze swój atak doskonale, po czym pies wg statystyk słabszy i wolniejszy (np. samotnik: 25 siły i 25 szybkości) napisze równie dobrego posta? Wtedy nie masz skali porównania, a jedyną różnicą, dającą przewagę Klanowemu są jego ustalone odgórnie statystyki. W ten sposób nie da się wzbić wyżej...

2. Nie mów mi o ślepym Medyku, ponieważ przez ponad rok grałam taką postacią i każdy się zgadzał z tym, że był to jeden z najlepszych medyków. A nigdy nie kupił żadnego zioła, wszystkie zdobywał na poszukiwaniach. Uwierz mi, psy mają tak doskonale wyczulony węch, że nauczywszy się danej woni, odnajdą ją spośród setek innych (przykład: 1 - pies policyjny szukający narkotyków. Myślisz, że narkotyki cuchną lub pachną bardziej niż inne wyroby? Myślisz, że są aż tak charakterystyczne? Wiele z nich to najzwyklejszy proszek, który wg człowieka ma zwyczajny zapach, a mimo to pies rozpoznaje go niemal bezbłędnie wśród spalin, smrodu maszyn i innych. 2 - Psy czasami jedzą trawę. Tyle, że nie jest to byle jaka trawa. Zauważ, że najczęściej wybierają one tę większą, o szerszych, ale płaskich liściach, bo to najlepiej działa, gdy chcą zwrócić niestrawiony, przeszkadzający im pokarm lub inną rzecz. Myślisz, że kierują się wzrokiem, słuchem lub smakiem? tym ostatnim kierują się w ostateczności, ale najważniejszy jest węch. Pies rzadko się myli co do rodzajów traw, a skoro trawy potrafi rozróżnić po zapachu to bez trudu rozpozna zapachy ZIÓŁ, które chcąc nie chcąc mają różne i często charakterystyczne wonie, nawet dla człowieka). Więc nie mów mi, że ślepy pies nie odszuka ziół. Idziesz na łatwiznę i tyle. Niestety.

3. Każdy wybiera, co woli. Nikomu nic nie narzucam. Wybór należy tylko od Was. Aczkolwiek nie spotkałam się z tym, by grafikę robiono za darmo.

4. Co nie zmienia faktu, że jeśli chcę to mogłabym mieć wybór, nieprawdaż? Nawet kosztem niedopasowania obrazków.

~ Z wyrazami szacunku,
Wasz Haiku.

*** Galeria Haiku ***
Powrót do góry
Ruda
Samotnik

PostWysłany: Nie Mar 13, 2011 4:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O statystykach i sklepie już nie dyskutujmy, zostanie stworzona specjalna á la ankieta.

Co do grafiki - ja nigdy nie robiłam jej płatnie. Po prostu lubię to robić i nie chcę, by płacono za coś, co się komuś nie spodoba. Oczekuję zapłaty za jakieś super hiper, których w sumie nawet nie potrafię robić, więc... Wiadomo, każdy robi, co chce :3

Zaś co do stylu - jaki proponujesz?

Haiku
Samotnik

PostWysłany: Nie Mar 13, 2011 4:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakbyś dała możliwość ustawiania któregokolwiek z podanych w profilu to by mi wystarczyło na razie (albo przynajmniej bym zobaczyła, który mi leży najbardziej x3).

~ Z wyrazami szacunku,
Wasz Haiku.

*** Galeria Haiku ***
Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Nie Gru 11, 2016 7:02 am    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ruda
Samotnik

PostWysłany: Nie Mar 13, 2011 4:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oprócz aktualnego jest tylko biały podstawowy, więc raczej nic ci nie będzie pasowało.
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum filestorm.forumoteka.pl Strona Główna -> Archiwum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach