Forum filestorm.forumoteka.pl Strona Główna filestorm.forumoteka.pl
Opis Twojego forum

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Szpital Publiczny
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum filestorm.forumoteka.pl Strona Główna -> Archiwum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Miria
Przywódca

PostWysłany: Pią Gru 31, 2010 10:18 pm    Temat postu: Szpital Publiczny Odpowiedz z cytatem

No co, naprawdę ktoś się spodziewał, że ja na Nowy Rok na kolejny głupi pomysł nie wpadnę? o_O XD

A więc tak:

SZPITAL PUBLICZNY

Zdarza się, że w klanie nie ma Uzdrowiciela. Co wtedy robić? Iść do wrogów, by błagać o pomoc? Wykluczone! Cóż za nonsens! A samotnicy? Gdzie oni znajdą pomoc? Czy nikt ich nie odrzuci? Bo po cóż marnować lekarstwa na obcych? Mimo to... życie trzeba szanować, prawda? Stąd wziął się pomysł Publicznego Szpitala.
Na początku były cztery psy. Uzdrowiciel Kłów, Uzdrowicielka Ślepi, Uzdrowicielka Duchów i samotny Uzdrowiciel. Uznali oni, że każde życie jest ważne. A ich obowiązkiem jest pomagać chorym, jako że na tym polega ich praca. Był to czas wielkich plag i tysiąca chorób. Nie radzili sobie w pojedynkę w swoich klanach. Postanowili więc założyć szpital. W końcu Uzdrowiciele odeszli, zmarli... na ich miejsce przyszli nowi. Ale były to czasy niepewne. Nie wszędzie byli lekarze, nie każdy klan miał kogoś, kto znałby się na chorobach. Nie chcieli prosić. Leczyli sami. Ginęli. I wtedy w szpitalu wprowadzono nowe zasady.
Jest to miejsce, gdzie każdy CHĘTNY UZDROWICIEL zapisuje się na dyżur danego dnia. W to miejsce przychodzą osoby z klanów pozbawione medyków oraz samotnicy. Również psy z klanów, w których zabrakło funduszy na medykamenty. Tam żaden lekarz nie może odmówić pomocy.

Pozostają kwestie:
a) zapłata od pacjentów?
b) leków tyle, ile w siedzibach czy więcej?

Myślę, że ten pomysł rozwiąże sprawę braku Uzdrowicieli. Pomoże też w razie choroby Samotnika.
Ewentualnie proponuję zamiast tego wprowadzić rangę Samotny Uzdrowiciel dla Samotników.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sylwia

PostWysłany: Sob Gru 03, 2016 12:36 pm    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ruda
Samotnik

PostWysłany: Sob Sty 01, 2011 2:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jestem pewna, czy taki szpital to najlepszy pomysł. Jednak zgadzam się, że chorzy pozbawieni pomocy na nią zasługują. Czy nie uważasz jednak, że powinno stworzyć się coś innego? Nie szpital, to wszystko jest zbyt ludzkie. Psy jakoś radzą sobie same w realnym świecie.
Aquila

PostWysłany: Sob Sty 01, 2011 10:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też mam pomysł! ^^

Może by tak zrobić po prostu samotnego Uzdrowiciela, który miałby swoje legowisko, do którego każdy chory mógłby przyjść, a taki samotny Uzdrowiciel by go leczył. Jest to można by powiedzieć zwykły pies, który pomaga innym, o.
Powrót do góry
Shasta
Członek Klanu

PostWysłany: Sob Sty 01, 2011 11:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomysł Aquili wydaje mi się lepszy. Szpital to już za duże uczłowieczanie zwierzęcia, w tym wypadku psa. Ten samotny Uzdrowiciel mógłby być oparty na MG.
Powrót do góry
Alasca
Zabójca

PostWysłany: Sob Sty 01, 2011 1:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak powiedziała Aquila, mogłoby być właśnie tak: jest jeden (ewentualnie dwóch) Uzdrowicieli na całe forum. Byłby samotnikiem, lecz pomagałby każdemu. Miałby legowisko gdzieś na wolnych terenach, a tam potrzebne rzeczy. To mógłby być taki pustelnik, doświadczony przez życie pies.
To tylko takie moje sklejenie pomysłu Aquili. W klanach można by wyłączyć rangę Uzdrowiciela. To propozycja.
Dziękuję za uwagę.
Powrót do góry
Ruda
Samotnik

PostWysłany: Sob Sty 01, 2011 2:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Absolutnie nie zgadzam się na wyłączenie rangi Uzdrowiciela, jest zbyt ważna, zbyt rozbudowana - jeden samotny pies nie może leczyć wszystkich Klanów. Oczywiście, jeżeli całe forum zwróci się ku urozmaiceniu Alasci, to nie będę miała nic do gadania, ale jestem absolutnie przeciwna zabranie tej rangi...

Shasta ma rację, szpital jest zbytnim uczłowieczeniem zwierząt. Tak więc, Mirio, Twój pomysł otrzymuje absolutne NIE, ale sama idea może być rozwijana w tym temacie. Każdy może tu przedstawić swoje dodatki do pomysłów i komentować inne. Jeżeli otrzymają dużo dodatnich głosów, zostaną wprowadzone.

Niech Moc będzie z Nami, Psami xd

Alasca
Zabójca

PostWysłany: Sob Sty 01, 2011 2:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, może przesadziłam z wyłączeniem Uzdrowiciela. Ale trzeba zrobić coś, żeby było ich więcej. Na razie tylko Miria jest Uzdrowicielem, a to tylko w Wieczornych Duchach.
Może zanim użytkownicy będą chętni na Uzdrowicieli, będzie on automatyczny (no taki przez MG albo MC), ale to się nie sprawdzi.
Ewentualnie jakaś ranga mogłaby leczyć, ale gorzej. Jednak to też odpada.
Na razie więc można zrobić tak, że Miria będzie powszechnym Uzdrowicielem, przynajmniej dopóki nie ma innych.
Jeszcze moje zdanie: szpital odpada, to tak, jakby pies sam biegał do weterynarza Wink
Powrót do góry
Shasta
Członek Klanu

PostWysłany: Sob Sty 01, 2011 2:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tematy Uzdrowiciela to na razie najtrudniejsza kwestia, bo jest tylko jeden... widocznie pomysł z jednym, ogólnym Uzdrowicielem to najlepsze tymczasowe rozwiązanie.

... z tym szpitalem to mnie rozbroiło. Od razu mi się skojarzyło: Dr Zosia... Razz
Powrót do góry
Naytiri
Samotnik

PostWysłany: Nie Sty 02, 2011 8:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może jednak lepiej zrobić nabór na ochotniczych Uzdrowicieli, jakieś szkolenie itp... bo nie wszyscy muszą się kochać...
Powrót do góry
Ruda
Samotnik

PostWysłany: Nie Sty 02, 2011 12:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miau, co racja, to racja. Nie wyobrażam sobie, żeby wszystkie zarażone teraz przez Mirię psy latały do niej, a już szczególnie Ruda pałająca nienawiścią do innych Klanów i psów spoza nich.

Zapewne można by zbudować coś na podobieństwo szpitala, ale to zbytnie uczłowieczenie, więc żadnych dyżurów itp. Po prostu ochotnicy by tam przychodzili, tylko ochotnicy, którzy nie mają większych obowiązków.

Alasca
Zabójca

PostWysłany: Nie Sty 02, 2011 6:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja mała propozycja nr 1:
W okolicy pojawia się pies, sędziwy samotnik, który zna się na chorobach, lekarstwach itp. Na kilka dni osiada gdzieś na terenach wolnych i (opcja 1) leczy chętnych. Może też (opcja 2) nauczyć chętnych (wyższa ranga lub też kilka wybranych psów albo jeszcze inaczej) podstawowej wiedzy medycznej, o wiele mniej zaawansowanej od tej, którą znają Uzdrowiciele. Wtedy np. Przywódca wie trochę o sezonowych chorobach i innych drobnych schorzeniach. Poważniejsze leczy tylko Uzdrowiciel i ten "pustelnik". Potem znika, by kiedyś się jeszcze pojawić. Częstotliwość pojawiania się i inne szczegóły jeszcze do ustalenia.

Ze szpitalem: pomysł nie jest do końca niepasujący, ale w innej formie.
Propozycja nr 2:
"Psia Lecznica" (propozycja, inne nazwy mile widziane): opuszczona klinika weterynaryjna. Kiedyś tętniła życiem, teraz to tylko składowisko kurzu i brudu. Od lat nikt tam nie zagląda, ale czy psy jeszcze się tam nie zapuściły?
Tam urzęduje i mieszka pies, doświadczony samotnik, który wyleczy każdego. Może też być tak, że pies (powiedzmy o imieniu Doc XD) nie leczy za darmo, ot tak sobie. Bierze za to drobną lub większą zapłatę (w postaci np. Szakalich Dolarów).
Do Doca mogą przychodzić też inni Uzdrowiciele, którzy chcą pomagać mu w leczeniu. Doc może dzielić się wiedzą również z tymi, którzy tego pragną.
To oczywiście trzeba jeszcze dopracować.

To takie dwie propozycje, proszę o opinie.
A tak mówiąc o szpitalu, to już wyobrażam to sobie:
"Dzisiaj przyjmuje dr Miria" XD
Powrót do góry
Miria
Przywódca

PostWysłany: Pon Sty 03, 2011 4:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Człowiek a wyjeździe i już ma zagracony temat. xd
Nie chce mi się czytać, więc po krótce:

1. Mój cytat:
Cytat:
Ewentualnie proponuję zamiast tego wprowadzić rangę Samotny Uzdrowiciel dla Samotników.

Cytat Aquili:
Cytat:
Może by tak zrobić po prostu samotnego Uzdrowiciela, który miałby swoje legowisko, do którego każdy chory mógłby przyjść, a taki samotny Uzdrowiciel by go leczył. Jest to można by powiedzieć zwykły pies, który pomaga innym, o.

Samotny Uzdrowiciel. Właśnie chodziło mi o takową osobę, która pomga innym niezależnie od klanu. Ma swój kącik, ale pomaga też jeśli natknie się na chorego. Nie uznałam za konieczne tłumaczyć tego, gdyż Samotnicy nie są ze sobą powiązani, a po prostu nie są przynależni do żadnej grupy. Takowo pomagają każdemu i nie wydawało mi się konieczne, by to wyjaśnienie dodawać. Zwłaszcza, że ideą Publicznego Szpitala była pomoc WSZYSTKIM. A skoro napisałam "zamiast tego", to chyba jasne o co chodzi. Ale nieważne, jak sobie chcecie.

2. Uczłowiecznienie. Nie chciało mi się wymyślać "Psich Szpitali", gdyz zgodnie z ideą Filestorm - psy zamieszkują miasto, które wybudowały ręki ludzkie. A jeśli jest to duża metropolia, wydaje mi się na miejscu istnienie szpitala.

3. Samotnik jako MG... no szczerze, to nie wiem. Trochę zawiłe. Gdzie go szukać? Stworzyć jakiś inny temat, owszem. Ale nie jestem co do tego do końca przekonana... Nie wykazuje to żadnej wiedzy userów na temat forum, nie pokazuje, ile o nim wiedzą i czy zaglądają od czasu do czasu do Informacji?

Co do pomysłów Alasci:

1. Uzdrowiciele również mogą nauczać innych wiedzy. Aczkolwiek sądzę, idea, przez którą stworzona została ranga Uzdrowiciela - straciłaby sens. Twój pomysł jest dobry. Chodzi o samych ludzi. Niektórzy nazbyt uznaliby, że są dość wyćwiczenie by leczyć nie-wiadomo-co. Uwierz znam takich osobników. *patrzy porozumiewawczo na Rudą i forum zaczynające się na "O"* Niemniej jeśli nie wychodziliby poza sferę nauczonych dolegliwości (przykładowo możnaby każdego uczyć o innej chorobie, ale jednej lub dwu), to pomysł całkiem niezły. Mam jednak wątpliwości, czy psy nie zaczęłyby leczyć się same i straciłoby to na swoim uroku.

2. Nie wiem czemu, ale wydaje mi się to połączeniem Twojego pomysu wyddaje mi się zlepkiem mojego i Twej propozycji nr 1. XD Nie wiemco o tym myśleć.
Powrót do góry
Alasca
Zabójca

PostWysłany: Wto Sty 04, 2011 3:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem, ja też znam takich ludzi XD
Mówiąc o pomyśle, wiem, że mam zlepek. Dodałam swoje pomysły, trochę scalone i tak sobie wrzuciłam.
Ja się nie tłumaczę, tylko uściślam XD Dzięki
Powrót do góry
Ruda
Samotnik

PostWysłany: Sro Sty 05, 2011 3:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Owszem, opuszczona metropolia ma swój szpital, ale nie o to mi chodziło, kiedy mówiłam o uczłowieczaniu. Czy psy są zdolne obmyślić dobrze działający system szpitala? No nie wiem. Oczywiście, tutaj MY gramy jako psy, ale pewne realia istnieją.

Nie podoba mi się pomysł, żeby Samotny Uzdrowiciel był MG. Wtedy zawsze można się wyleczyć u MG, a postać Uzdrowiciela staje się sucha, niemająca własnych przemyśleń, wykonująca leczenie jak maszyna...

Wprowadzenie rangi Samotnego Uzdrowiciela wydaje mi się dobre. Czekam jednak na opinie innych na odpis Mirii.

Sylwia

PostWysłany: Sob Gru 03, 2016 12:36 pm    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Miria
Przywódca

PostWysłany: Sro Sty 05, 2011 4:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że psy nie mogą w normalnym szpitalu pracować. Wysokie łóżka lekarskie, zakorkowane fiolki, blaty...
Publiczny Szpital to po prostu MIEJSCE, nazwa. Wolne sale urządzone w stylu bardziej pieskim.
Zresztą jak już pisałam w historii - ten pomysł wymyśliły psy. Więc pomieszczenia już kiedyś przystosowano.

Tylko uściślam.
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum filestorm.forumoteka.pl Strona Główna -> Archiwum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach